https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zpravy-z-kampane-dostbyloplastu-kdo-jeste-rika-plastu-dost
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MŽP ČR: Zprávy z kampaně #dostbyloplastu: Kdo ještě říká plastu dost

11. února 2019 | MŽP ČR
V rámci #dostbyloplastu se snažíme ukázat, že bez jednorázových plastů se lze obejít. Neobaleno je jedním z obchodů, ze kterých si zboží odnesete ve vlastních obalech.

„Neobaleno jsme založili my, manželé Jan a Šárka. Vše začalo již před několika lety, kdy jsme hodně přemýšleli o současném způsobu života a jeho dopadu na vše okolo. Nejprve jsme se rozhodli přispívat a následně pomáhat některým neziskovým organizacím. Dále jsme se dostali k výměně značné části spotřebního zboží u nás doma (zejména drogerie) za menší množství výrobků a především za jejich ekologické varianty. I přesto jsme měli pocit, že to prostě není dost. A pak se to stalo. V roce 2017 v nás začala hlodat myšlenka: Proč se do toho nepustit naplno bezobalovým obchodem?

A tak jsme si otevřeli bezobalovou prodejnu potravin a drogerie na Praze 13 hned u metra Lužiny. Největší odměnou jsou pro nás spokojení navracející se zákazníci a pozitivní zpětná vazba na kvalitu potravin, zároveň to, jak si lidé nosí vlastní znovupoužitelné obaly, které si u nás naplní. Věříme, že se myšlenka bezobalového nakupování postupně rozšíří a nadchne více a více lidí. Protože, jak to jednou člověk zkusí, už není cesty zpět.“

Jan Petrovič, Neobaleno, www.neobaleno.cz
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist