https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zrevitalizovany-mokrad-nad-kulatinou-otevren
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Mokřady - ochrana a management: Zrevitalizovaný mokřad nad Kulatinou otevřen

18. května 2018 | Mokřady - ochrana a management
Autor: Jaromír Maštera, tel: 732877955
Ve čtvrtek 17.5.2018 členové spolku Mokřady - ochrana a management, společně se zástupci Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, města Jihlavy a kraje Vysočina slavnostně otevřeli nedávno zrevitalizovaný mokřad nad Kulatinou. Událost proběhla za velmi „mokřadního“ počasí (trvalý déšť) a tak účastníci mohli na vlastní oči vidět, jak se valí proudy vody novým korytem potoka.

Slavnostní otevření mokřadu bylo přichystáno jako poděkování všem organizacím a lidem co podporují spolek Mokřady a spolupracují s ním a také proto, že tato revitalizační akce byla pro tento spolek zatím nejvýznamnějším opatřením, které doposud pro přírodu prováděli.

Slavnostního přestřižení vrbové brány do mokřadu se ujali Ing. Martin Kukla (náměstek hejtmana kraje Vysočina) a pan Radek Popelka (náměstek primátora města Jihlavy). Slavnostní přípitek pak proběhl společně s ředitelem Agentury ochrany přírody a krajiny ČR RNDr. Františkem Pelcem. Pro účastníky byly také připraveny ukázky některých obojživelníků, žijících v mokřadu, a drobné občerstvení. Vážíme si všech, kteří se akce i v tomto počasí zúčastnili.

Mokřad nad Kulatinou se nachází v lokalitě zvané Lesnovské mokřady, na okraji Jihlavy. Na podzim 2017 zde byla za podpory dotačního programu Podpora obnovy přirozených funkcí krajiny provedena členy spolku Mokřady – ochrana a management revitalizace zatrubněného potoka a vyhloubení tří nových větších tůní (550, 130 a 120 m2). Nové koryto potoka, který byl pojmenován jako Stříbrný, má nyní nejméně 330 m a je přírodě blízkého vzhledu.

Spolek Mokřady – ochrana a management se zabývá zejména péčí o mokřady s důrazem na podporu obojživelníků a také realizuje řadu akce pro veřejnost za účelem propagace přírody, mokřadů a života v něm. Více o činnosti na www.mokrady.wbs.cz.


Fotografie zde:
https://www.facebook.com/pg/mokradyos/photos/?tab=album&album_id=1766381450136748
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

aneta  masterova

aneta masterova

1.6.2018 08:43
děkujem za uveřejnění článku
Odpovědět
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist