https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zrzava-kotata-karakalu-pojmenuje-na-detsky-den-trojice-puvabnych-herecek
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ZOO Dvůr Králové: Zrzavá koťata karakalů pojmenuje na dětský den trojice půvabných hereček

30. května 2017 | ZOO Dvůr Králové
Autor: Andrea Jiroušová
Slavnostní pojmenování tří koťat karakalů s herečkami Ester Geislerovou, Jitkou Schneiderovou a Aničkou Linhartovou, akce S vysloužilými spotřebiči do zoo za volnou dětskou vstupenku a představení nové dětské zoo hry. Na to vše se mohou návštěvníci těšit v sobotu 3. června, kdy v zoo oslaví dětský den.

V sobotu ve 13 hodin se u expozice karakalů sejdou herečky Jitka Schneiderová, Ester Geislerová spolu s Aničkou Linhartovou, aby společně pojmenovaly tři karakalí koťata. Dvouměsíční mláďata, dva kluci a jedna holka, zaujmou svou výrazně zrzavou srstí, modrýma očima a černými štětinkami na uších.

"Za pozvání na dětský den do zoo jsem moc ráda a jsem zvědavá, jestli návštěvníci poznají, proč jsme pro pojmenování těchto zrzounů byly vybrány právě my tři," říká Ester Geislerová. Akce bude doplněna rovněž o enrichment. „Celé karakalí rodince připravíme na tento den speciální hračky ozdobené jejich oblíbenými specialitami, aby si i zvířata akci užila,“ doplňuje zooložka Gabriela Linhart.

Jako dárek ke Dni dětí obdrží navíc každý návštěvník, který s sebou v sobotu do zoo přinese nepotřebný spotřebič a odevzdá ho do připraveného kontejneru, dětskou vstupenku zdarma. Akce s názvem S vysloužilci do zoo má podpořit ekologickou recyklaci elektrických spotřebičů a je pořádána společností ELEKTROWIN. Vstupenka je platná jen v den konání akce. Přijímány jsou pouze drobné spotřebiče (rychlovarné konvice, fény, apod.)

Tím však překvapení pro děti nekončí. V sobotu bude v zoo představena nová dětská stolní hra s názvem Sudánova cesta, jejímž hlavním tématem je osud posledních tří žijících nosorožců bílých severních na světě. Po celý den bude hra zdarma rozdávána dětem na pokladně.

Za branami zoo pak na malé i velké návštěvníky čeká fotokoutek Rádia Černá Hora a drobné hry a soutěže u stánku Rodinného parku Tongo.
Andrea Jiroušová tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist