Lucie Macháčková "> Zveme vás na společnou cyklovyjížďku na sdílených kolech - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zveme-vas-na-spolecnou-cyklovyjizdku-na-sdilenych-kolech
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Město Kopřivnice: Zveme vás na společnou cyklovyjížďku na sdílených kolech

8. dubna 2024 | Město Kopřivnice
Autor: Lucie Macháčková, tel: 556 879 439, 733 145 668
Od dnešního dne mohou Kopřivničané využít službu půjčování sdílených kol. K dispozici jim je 75 kol společnosti Nextbike, která si lze vypůjčit a vrátit na 30 stanovištích. Díky podpoře města je prvních 30 minut z každé jízdy zdarma. Přijďte kola otestovat například při společné cyklovyjížďce se starostou, kterou plánujeme na 15. dubna.

Na sdílených kolech se mohou občané i turisté pohybovat po Kopřivnici rychle, zdravě, ekologicky a nezávisle na jízdních řádech nebo omezených možnostech parkování. Ideálním způsobem je stáhnout si aplikaci do chytrého telefonu: „Při registrování v aplikaci je potřeba k ověření identity propojení účtu s platební kartou transakcí 50 korun - tato částka však bude uživateli ihned vrácena na jízdní kredit. Pak už stačí pouze naskenovat QR kód na kole, potvrdit odemčení v aplikaci a vyrazit. Prvních 30 minut jízdy je zdarma, každých dalších 30 minut stojí 18 korun. Po vrácení kola do některé z oficiálních stanic se pouze stlačí páčka zámku nad zadním kolem a zkontroluje se ukončení výpůjčky v aplikaci. Kola lze samozřejmě využívat i bez chytrého telefonu, a to po registraci na www.nextbikeczech.com, kde je popsán další postup,“ uvedl Jiří Štěpán z odboru rozvoje města s tím, že systém odkládání kol je přísnější než u sdílených koloběžek před několika lety, takže by nemělo docházet k hromadění na místech, která k tomu nejsou určena.

Stanoviště jsou zejména před školami, sportovišti, obchody, v průmyslovém parku, na sídlištích a samozřejmě také v místních částech. To však není zdaleka všechno: „Službu zavádíme ve spolupráci s Novým Jičínem, a proto bude možné půjčování a vracení kol v obou těchto městech. Zájemci tedy mezi nimi budou moci přejíždět,“ doplnil Jiří Štěpán. A právě cyklovyjížďkou mezi Kopřivnicí a Novým Jičínem bude nová služba oficiálně spuštěna: „Zveme Vás na společnou projížďku na sdílených kolech, a to v pondělí 15. dubna. První etapa odstartuje ve 13 hodin před kopřivnickou radnicí, odkud se v čele se starostou Adamem Hanusem vydáme na náměstí do Nového Jičína. Tam přibereme novojičínské cyklisty a společně se zástupci obou radnic pojedeme zpět do Kopřivnice, kde nás bude čekat drobné občerstvení a praktické dárečky. Srdečně zveme všechny, kdo chtějí otestovat nejen nová kola, ale také svou aktuální kondici,“ vyzvala Lucie Macháčková z oddělení vnějších vztahů.
Lucie Macháčková, tel: 556 879 439, 733 145 668
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist