https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/akce-poznej-sveho-farmare-v-regionech-letos-nahradi-trhy-v-zemedelskem-muzeu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Akce "Poznej svého farmáře" v regionech letos nahradí trhy v zemědělském muzeu

30.5.2021 18:11 | PRAHA (ČTK)
Zájemci si tak budou moci nakoupit na muzejním dvorku sazenice, bylinné produkty, medy, koření, čaje, řezané květiny, pečivo, maso, víno, lokální zeleninu apod. Ilustrační foto
Zájemci si tak budou moci nakoupit na muzejním dvorku sazenice, bylinné produkty, medy, koření, čaje, řezané květiny, pečivo, maso, víno, lokální zeleninu apod. Ilustrační foto
Foto | Duarte Nunes / Unsplash
Letošní 8. ročník akcí Poznej svého farmáře bude značně redukovaný. Místo akcí v regionech plánuje ministerstvo zemědělství propagovat lokální produkty od českých zemědělců a potravinářů každý pátek do konce června na dvoře Národního zemědělského muzea (NZM) na pražské Letné. Budou se tam konat farmářské trhy zaměřené výhradně na českou produkci, sdělil ČTK mluvčí resortu Vojtěch Bílý. Změny jsou kvůli koronavirové pandemii.
 

"S ohledem na epidemiologickou situaci a opatření, kdy nemůžeme organizovat tradiční sérii akcí Poznej svého farmáře přímo na hospodářstvích v regionech, jsme letos spolu s NZM připravili farmářské trhy," uvedl ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD).

Zájemci si tak budou moci nakoupit na muzejním dvorku sazenice, bylinné produkty, medy, koření, čaje, řezané květiny, pečivo, maso, víno, lokální zeleninu apod. "Výrobci a prodejci tuzemských potravin, kteří mají zájem se na Farmářských trzích představit, mohou kontaktovat organizátory na trhy@nzm.cz," dodal mluvčí.

Ministerstvo loni přes pandemii s projektem Poznej svého farmáře pokračovalo, redukovalo ale počet zapojených farem. V roce 2018 jich bylo 15, o rok později deset a loni sedm, osmá akce pak byla v NZM. Celkem na ně stát loni vyčlenil 1,5 milionu korun, předloni šlo o dva miliony Kč.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist