https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/aktiviste-protestovali-na-hrade-sprava-cast-arealu-uzavrela
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Aktivisté protestovali na Hradě, správa část areálu uzavřela

31.7.2020 01:35 | PRAHA (ČTK)
Aktivisté z hnutí Extinction Rebellion pořádali akci na Hradě podruhé, poprvé se uskutečnila 26. června. Tehdy podle organizátorů žádné potíže s uzavřením prostoru nebyly.
Aktivisté z hnutí Extinction Rebellion pořádali akci na Hradě podruhé, poprvé se uskutečnila 26. června. Tehdy podle organizátorů žádné potíže s uzavřením prostoru nebyly.
Zhruba 50 aktivistů se ve čtvrtek večer sešlo na Pražském hradě, aby poukázali na liknavost a nečinnost vlády při řešení klimatické krize a jejích dopadů na Českou republiku. Takzvaný klimatický piknik, který pořádá hnutí Extinction Rebellion, měli původně v plánu uskutečnit na prvním nádvoří Hradu, policie ale velkou část areálu uzavřela. Aktivisté akci nakonec přesunuli na druhé nádvoří.
 

Podle příslušníka hradního policejního útvaru byla velká část prostoru uvnitř Pražského hradu uzavřena z "provozních a technických důvodů". Na dotaz ČTK konkrétní důvody uvést nechtěl. Organizátorům akce nabídl, že mohou protest uskutečnit buď na čtvrtém nádvoří, nebo za katedrálou sv. Víta. To ale účastníci akce odmítli a rozložili si deky a transparenty na druhém nádvoří.

Aktivisté z hnutí Extinction Rebellion pořádali akci na Hradě podruhé, poprvé se uskutečnila 26. června. Tehdy podle organizátorů žádné potíže s uzavřením prostoru nebyly. "Dnes je atmosféra úplně jiná," řekl zástupce protestujících. Dodal, že nyní jde kromě klimatických problémů také o to, aby si lidé stáli za svými občanskými právy.

Na Pražském hradě podle organizátorů protestují proto, aby využili autoritu prezidentského úřadu a symbolický rozměr Pražského hradu ke zvýšení povědomí o klimatické krizi v České republice.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

J

Jan Křížek

31.7.2020 14:03
Krize? Jen šíření paniky... Za změnami klimatu stojí děje přísně spojené s kvantovou fyzikou. V prvé řadě celosvětové navyšování spotřeby elektřiny.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist