https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/american-vypestoval-obri-dyni-vazila-1161-kg-svetovy-rekord-drzi-ital
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Američan vypěstoval obří dýni, vážila 1161 kg, světový rekord drží stále Ital

16.10.2022 00:24 | WASHINGTON (ČTK)
Ilustraoční foto
Ilustraoční foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Pěstitel z americké Minnesoty vyhrál tento týden soutěž v Kalifornii s obří dýni, která vážila 1161 kilogramů. Vytvořil tak americký rekord. Do světového rekordu, který drží podle Guinnessovy knihy rekordů od loňska italský zemědělec, mu ale ještě několik desítek kilogramů chybí, informovala agentura AP.
 

"Bylo to jako vyhrát Tour de France s dětskou tříkolkou. Člověk může jen doufat, ale dopadlo to,'' popsal Travis Gienger, jak vypěstoval obří dýni ve městě Anoka v Minnesotě na severu Spojených států.

Světový rekord v nejtěžší dýni drží Ital Stefano Cutrupi z Toskánska, jehož dýně loni na podzim vážila 1226 kilogramů.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist