https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/apple-chce-do-roku-2030-dosahnout-uplne-klimaticke-neutrality
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Apple chce do roku 2030 dosáhnout úplné klimatické neutrality

22.7.2020 02:18 | CUPERTINO (ČTK)
Licence | Volné dílo (public domain)
Americký technologický gigant Apple hodlá do roku 2030 dosáhnout úplné klimatické neutrality, tedy zajistit, aby na ovzduší neměly celkově negativní dopad nejen jeho vlastní podnikatelské aktivity, ale ani jeho dodavatelský řetězec a výrobky. Informovala o tom firma, která vyrábí například chytré telefony iPhone či osobní počítače Mac.
 

"Firma je již dnes klimaticky neutrální z hlediska svých globálních korporátních aktivit. Tento nový závazek znamená, že do roku 2030 bude mít každé prodané zařízení Applu nulový klimatický dopad," uvedla společnost v tiskové zprávě.

Apple hodlá svého cíle dosáhnout ze tří čtvrtin pomocí snížení emisí a z jedné čtvrtiny pomocí projektů zlepšujících stav ovzduší, jako je například vysazování stromů, napsala agentura Reuters. Klimatická neutralita má pokrývat rovněž energii potřebnou k používání přístrojů od Applu spotřebiteli, upozorňuje server CNN.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

LK

Lukáš Kašpárek

22.7.2020 07:13
Velké americké firmy ukazují Trumpovi, že budou zodpovědné i když on dělá vše pro to, aby byly USA sebestředné, bezohledné a tupé.... to se mi líbí :)

I u nás se najdou firmy, které jsou zodpovědnější než stát a ty firmy, které jen dodržují ony účelově slabě nastavené cesty k zodpovědnosti...
Odpovědět
JD

Jiří Daneš

22.7.2020 16:48
To jsou ovšem jen reklamní triky, ta prohlášení. Není objektivně dokazatelné, že při enrgeticky náročné výrobě čehokoliv, včetně výroby kovů pro iPhony, počítače Mac, větrníky, solární panely,elektromobily a podobně, přestane vznikat CO2 (nebo CO) jinak, než zrušením výroby. Naopak je průkazné, že při výrobě třeba tuny oceli na větrníky, nebo křemíku na čipy, vznikne přesně měřitelné množství skleníkových plynů (CO2, CO, kychtový plyn).
Finta je právě v tom, že nikdo neuvádí konkretní technický způsob, jak té uhlíkové neutrality dosáhne. Nevzdělaní aktivisté to sežerou i s navijákem, protože neznají nezměnitelné přírodní zákony. Prostě 1+1 = 2, ať se to komu líbí nebo nelíbí. Samozřejmě mohu vykládat , že je to 3, máme, aspoň zatím, svobodu slova.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist