https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/australske-mesto-zvazuje-vytvoreni-hrbitova-v-oceanu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Australské město zvažuje vytvoření hřbitova v oceánu

20.7.2018 00:30 (ČTK)
Radní ve východoaustralském pobřežním městě Gold Coast, které leží ve státě Queensland, se zabývají kuriózním návrhem pohřbívat mrtvé na hřbitově v oceánu. / Ilustrační foto
Radní ve východoaustralském pobřežním městě Gold Coast, které leží ve státě Queensland, se zabývají kuriózním návrhem pohřbívat mrtvé na hřbitově v oceánu. / Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Radní ve východoaustralském pobřežním městě Gold Coast, které leží ve státě Queensland, se zabývají kuriózním návrhem pohřbívat mrtvé na hřbitově v oceánu. Podle listu The Guardian za iniciativou stojí zejména nedostatek místa na hřbitovech. Zatímco někteří nápad uvítali, jiní ho označují za šílený. O návrhu se bude hlasovat později v tomto roce.
 

Hřbitov by se nacházel asi dvě námořní míle od pobřeží. V případě schválení návrhu, by byl popel zesnulých umístěn do nádob v podvodním komplexu, nebo vmíchán do betonové konstrukce hřbitova. Projekt by zřejmě přišel na miliony dolarů. Starosta Gold Coastu Tom Tate chce na místě nechat vybudovat podvodní pyramidu pro potápěče.

Nápad byl inspirován existujícím podvodním hřbitovem, který vznikl v roce 2007 u Miami v USA. Tento podmořský hřbitov tvoří sochy a sloupy s popelem zesnulých.

"Tolik lidí vám řekne, tý jo, rád bych byl v oceánu. No takto může být vaše přání splněno na věčnost," uvedl Tate.

"Mohla by ho (hřbitov) vzít voda při velkých bouřích, mohl by být vyroben z toxických materiálů, které ničí podvodní život," uvedla v rozhovoru s BBC potápěčka Sally Gregoryová.

Nejmenovaní místní obyvatelé nápad rovněž označili za podivný. Jedna žena uvedla, že je to naprosto "šílené", zatímco jeden pragmatický muž podotkl, že by pozůstalí mohli jít na hřbitov pouze v potápěčské výstroji.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist