https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/autor-filmu-zde-jsou-sloni-patnact-mesicu-putoval-afrikou-a-dokumentoval-masakrovani-ohrozenych-chobotnatcu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Autor filmu Zde jsou sloni patnáct měsíců putoval Afrikou a zdokumentoval masakrování ohrožených chobotnatců

30.6.2018 01:41 | PRAHA (Ekolist.cz)
„Na vlastní oči jsem se přesvědčil, jak jednoduše se lze k ilegální slonovině dostat,“ říká autor snímku.
„Na vlastní oči jsem se přesvědčil, jak jednoduše se lze k ilegální slonovině dostat,“ říká autor snímku.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Save-Elephants
Arthur F. Sniegon, zakladatel organizace Save-Elephants, putoval Afrikou 15 měsíců, během kterých projel sedmi státy a dokumentoval masakrování slonů, kteří závratným tempem ubývají. Putováním tímto nevšedním způsobem chtěl Arthur F. Sniegon šířit osvětu a upozornit na drastické vybíjení těchto nádherných zvířat. Sniegonovy toulky za záchranou afrických obrů můžete absolvovat prostřednictvím dokumentu Zde jsou sloni. Do českých kin přišel v červnu. Informovala o tom Save-Elephants.
 

Sniegon sám sebe nazývá elefangelistou. Při svých pobytech v Africe shromažďuje důkazy pro odhalování lovců a překupníků se slonovinou pod maskou tajného agenta. Následuje jejich zatčení v přímém přenosu. Při putování také pomáhá ochranářům přírody s obojkováním divokých slonů. Během své cesty se dostává do nebezpečných míst s divokou zvěří, mouchami tse-tse a několikrát prodělává záchvaty malárie. To jsou jen střípky z dokumentu.

„Projet sám na kole v extrémním horku přes 5 000 km srdcem Afriky, skrz močály a dalšími místy, kudy předtím pravděpodobně nikdo neprojížděl, mi připadalo jako dost bláznivý nápad. A ty já mám rád,“ říká Arthur F. Sniegon. Po absolvování této cesty se do Střední Afriky brzy vrátil a usadil se zde natrvalo. Zjistil, jakých rozměrů dosahuje sloní genocida a rozhodl se proti ní bojovat. „Na vlastní oči jsem se přesvědčil, jak jednoduše se lze k ilegální slonovině dostat,“ říká autor snímku.

Film Zde jsou sloni podle organizace Save-Elephants dosud v Česku a Slovensku vidělo přes 1000 lidí. Dokument se po jednotlivých kapitolách i s anglickými titulky začne pravidelně zjevovat na internetu. „Doufám, že osloví další tisíce lidí, kterým není lhostejné, co se v Africe s přírodou právě teď děje," říká Sniegon.reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist