https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/babis-se-sejde-se-zastupci-studentskeho-ekologickeho-hnuti
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Babiš se sejde se zástupci studentského ekologického hnutí

6.12.2019 00:27 | PRAHA (ČTK)
Premiér Andrej Babiš (ANO) se dnes sejde se zástupci celosvětového studentského ekologického hnutí Fridays for Future v Česku. / Ilustrační foto
Premiér Andrej Babiš (ANO) se dnes sejde se zástupci celosvětového studentského ekologického hnutí Fridays for Future v Česku. / Ilustrační foto
Premiér Andrej Babiš (ANO) se dnes sejde se zástupci celosvětového studentského ekologického hnutí Fridays for Future v Česku. Studenti chtějí s premiérem mluvit o snižování emisí nebo konci spalování uhlí. Ve čtvrtek řekl Babiš serveru Blesk.cz, že naopak neplánuje žádné setkání se spolkem Milion chvilek, který chystá další demonstrace proti Babišovi kvůli obnovení stíhání premiéra v kauze údajného podvodu s dotací pro farmu Čapí hnízdo.
 

Zástupci Fridays for Future v tiskovém vyjádření sdělili, že Babiše sami s nabídkou setkání oslovili. "Panu premiérovi předáme mikulášskou nadílku a budeme s ním hovořit o řešení klimatické krize, uhlíkové neutralitě a konci těžby a spalování uhlí v České republice," uvedl mluvčí hnutí v Česku Petr Doubravský.

Babiš ve čtvrtek potvrdil, že se sejde se členy studentského ekologického hnutí, jehož vznik podnítila švédská aktivistka Greta Thunbergová. Zároveň odmítl, že by se sešel také s členy spolku Milion chvilek, který plánuje od příštího týdne sérii demonstrací proti Babišovi. Premiér nejprve řekl serveru Blesk.cz, že zástupci spolku o setkání s ním nestojí. Potom ale uvedl, že na schůzku s členy Milionu chvilek nekývl, protože spolek chce pouze setkání za účasti médií.

Naposledy Milion chvilek svolal demonstraci 16. listopadu na pražskou Letnou, na níž žádalo odhadem na čtvrt milionu lidí odchod premiéra. Kromě spolku i třeba některé sněmovní opoziční strany vyzývají Babiše, aby odstoupil z funkce premiéra kvůli obnovenému stíhání v kauze Čapí hnízdo a aktuálnímu auditu Evropské komise. Podle auditu je Babiš ve střetu zájmů. Premiér však ve čtvrtek v rozhovoru pro Blesk.cz zopakoval, že nehodlá odstoupit, stejně jako to tvrdil i v minulosti. "Neopustím post premiéra, už jsem to řekl," prohlásil.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

RV

Richard Vacek

6.12.2019 13:44
Tak snad je Babiš seznámí s tím, čeho dosáhly předchozí generace díky kterým se alarmisté mají tak, jako málokde na světě. Může jim ukázat, jak se zlepšila za posledních 50 let kvalita životního prostředí a požádat je, aby svým rodičům a prarodičům poděkovali, že jim předávají zemi v lepším stavu, než byla kdysi. Současně jim může doporučit, aby se dále vzdělávali v technických oborech, neboť technika, průmysl, energetika jsou to, co jim dělá život tak příjemný.
Odpovědět
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist