https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/britanie-podle-premiera-sunaka-dostoji-lonskemu-zavazku-na-ochranu-lesu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Británie podle premiéra Sunaka dostojí loňskému závazku na ochranu lesů

7.11.2022 18:47 | ŠARM AŠ-ŠAJCH (ČTK)
Britský premiér Rishi Sunak.
Britský premiér Rishi Sunak.
Británie splní slib z loňské klimatické konference, jímž se zavázala k ochraně lesů. Na mezinárodní klimatické konferenci v Egyptě to dnes řekl britský premiér Rishi Sunak.
 

"Světové lesy byly příliš dlouho podceňované a podhodnocované," řekl Sunak. Nedoceňuje se podle něj ekonomická i ekologická prospěšnost lesů počínaje tím, že jsou zdroji biodiversity, po fakt, že chrání před záplavami, jsou domovem původních obyvatel i zdrojem léčebných látek.

Ochrana lesů je podle premiéra "jednou z nejúčinnějších cest splnit cíl 1,5 stupně", což je dlouhodobý cíl z pařížské klimatické klimatické konference. V roce 2015 se na ní účastnící dohodli, že globální teploty by neměly stoupnout o více než 1,5 stupně nad úroveň před průmyslovou revolucí.

Sunak oznámil, že Británie poskytne dalších 90 milionů liber (2,5 miliardy Kč) na ochranu lesů v Kongu, což je suma, která je nad 1,5 miliardy liber, k níž se Londýn zavázal na loňské klimatické konferenci v Glasgow.

Další peníze na boj proti odlesňování by podle něj měli poskytnout soukromí dárci, charity a veřejnost.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist