https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/britskemu-premierovi-zabavili-napoj-v-jednorazovem-kelimku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Britskému premiérovi zabavili nápoj v jednorázovém kelímku Video

2.10.2019 00:17 | MANCHESTER (ČTK)
Ani britský premiér nemá nárok na kávu z kelímku na jedno použití.
Ani britský premiér nemá nárok na kávu z kelímku na jedno použití.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Ani britský premiér nemá nárok na kávu z kelímku na jedno použití. Ukazuje to video z konference Konzervativní strany v anglickém Manchesteru, na němž je vidět, jak jeden asistent podává Borisi Johnsonovi nápoj v tomto obalu, zatímco druhá asistentka mu jej bryskně zabavuje.
 

"Žádné jednorázové kelímky," říká při tom svému kolegovi. Podle britských médií se tak asistentka snažila zabránit "PR katastrofě" v době, která jednorázovým obalům nepřeje. Zaskočený Johnson mezitím zvedá ruce a říká "co co co?".

Aféru kolem kelímku na jedno použití nedávno zažila Kanada, když vyšlo najevo, že tým šéfky místních zelených upravil fotografii Elizabeth Mayové tak, že rozložitelný jednorázový obal nahradil plastovým na opakované použití s kovovým brčkem. Mayová uvedla, že o manipulaci se snímkem nevěděla a že ji šokovala.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Jan Šimůnek

2.10.2019 06:09
Problém vidím v tom, že "vícerázové" kelímky jsou rizikové z hlediska infekce. A jejich řádná desinfekce a umytí zanechává větší uhlíkovou stopu než výroba jednorázového. Ekologové jsou prostě parta intelektuálně méněcenných osob.

A v případě VIP bych se obával i toho, že se vícerázový kelímek nedá zajistit ani toxikologicky (aneb "kafe dle Maryši").
Odpovědět
VK

Václav Kain

2.10.2019 07:51
Ta ekologická husa by dostala padáka,že by ani nestačila za sebou zavřít dveře.Ta Británie to je taky pěkná melasa.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist