https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/britsky-spravce-silnic-odrazuje-ridice-od-hazeni-zbytku-jidla-z-okenek
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Britský správce silnic odrazuje řidiče od házení zbytků jídla z okének

14.2.2024 10:27 (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Britský správce silnic National Highways zahájil kampaň, která odrazuje řidiče od vyhazování zbytků jídla, především ovoce, z okének aut, píše server Independent. Jádřince od jablek nebo slupky od banánů lákají k silnicím zvěř, která pak umírá pod koly vozidel.
 

Průzkum mezi 2000 dospělými Brity ukázal, že 45 procent lidí je přesvědčených, že odhazování rozložitelného odpadu z potravin nemá negativní dopady. Asi 31 procent lidí pak uvedlo, že organický odpad je prospěšný pro životní prostředí. National Highways ve spolupráci s charitativní organizací Keep Britain Tidy (Udržme Británii čistou) nyní vyzývají řidiče, aby se jeho odhazování vyvarovali.

Britská Královská společnost na ochranu zvířat (RSPCA) podle serveru Independent obdržela v posledních třech letech jen v Anglii více než 10 000 oznámení o zvířatech, která utrpěla na silnicích zranění kvůli odhozenému odpadu, a to nejen organickému; v průměru jde o více než devět oznámení denně.

"Staré plechovky a láhve od nápojů a jiné plasty nebo jednorázové cigarety jsou příklady předmětů, které pro divokou zvěř představují nebezpečí, především pro ježky, veverky, srny nebo lišky," uvedl zástupce RSPCA Geoff Edmond. Zvěř podle něj může odpad vdechnout nebo v něm uváznout uprostřed silnice.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist