https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/britsti-zakaznici-zary-budou-moct-obleceni-prodavat-dal-darovat-nebo-ho-presit
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Britští zákazníci Zary budou moct oblečení prodávat dál, darovat, nebo ho přešít

23.10.2022 00:27 | LONDÝN (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto | Jason Leung / Unsplash
Britští zákazníci španělského oděvního řetězce Zara budou jejím prostřednictvím nově moct zakoupené oblečení prodávat dál, darovat, nebo ho nechat přešít. Zara uvedla, že tak chce přispět k redukci odpadu a snížení spotřeby. O vstupu Zary do sektoru secondhandového oblečení informuje agentura Reuters.
 

Společnost Inditex, která je majitelem Zary, službu spustí 3. listopadu. Dostupná bude v kamenných pobočkách, na webu i v mobilní aplikaci.

Inditex takto nabízí možnost dál prodat své zboží poprvé. Firma neupřesnila, zda se tento servis chystá rozšířit i na jiné trhy. Jinde ale nabízí možnost darovat oblečení charitě.

Služba Zara Pre-Owned reaguje na fakt, že se nošené oblečení této značky už nyní úspěšně prodává na jiných platformách a je populární na sociálních sítích, jako je Instagram.

Prodejní prostor bude rozdělen do kategorií podle druhu zboží. Bude obsahovat podrobné informace o každém výrobku včetně aktuálních fotografií, které dodá prodávající, a originálního popisu výrobku, který poskytne Zara.

Inditex je největším prodejcem módy na světě, v Británii má 100 obchodů, z čehož je 60 značky Zara. V České republice začala firma působit v roce 2001.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

SP

Svatá Prostoto

25.10.2022 14:07
Na to přešít jsem teda zvědavej ... sehnat dobrého krejčího není rozhodně easy.
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist