https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/brnenska-botanicka-zahrada-vystavuje-desitky-citrusu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Brněnská botanická zahrada vystavuje desítky citrusů

19.10.2018 00:17 | BRNO (ČTK)
V botanické zahradě přírodovědecké fakulty brněnské Masarykovy univerzity je počínaje včerejškem k vidění asi 100 rostlin z tropických a subtropických oblastí, převládají ty citrusové. / Ilustrační foto
V botanické zahradě přírodovědecké fakulty brněnské Masarykovy univerzity je počínaje včerejškem k vidění asi 100 rostlin z tropických a subtropických oblastí, převládají ty citrusové. / Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Foto | Hans / pixabay.com
V botanické zahradě přírodovědecké fakulty brněnské Masarykovy univerzity je počínaje včerejškem k vidění asi 100 rostlin z tropických a subtropických oblastí, převládají ty citrusové. Počasí v České republice letos citrusům přálo, rostliny mají spoustů plodů, řekla vedoucí botanické zahrady Magdaléna Chytrá. Výstava je prodejní, potrvá do neděle.
 

Skleníky jsou plné grepů, mandarinek, citronů, banánů, pomel a dalšího exotického ovoce. Zájemci mohou vidět i kakaovníky, vavříny, rozmarýny, mučenky, kávovníky, granátová jablka či papáju. "Počasí letos pěstitelům rostlin z tropických a subtropických oblastí přálo, letní sezona byla prakticky o dva měsíce delší než obvykle. Rostliny jsou obsypány plody, určitě je na co se dívat," uvedla Chytrá.

K zajímavostem patří i rostliny tomelu japonského, jemuž se přezdívá kaki. Jeho plody mají oranžovou barvu, připomínají rajče nebo pomeranč a říká se jim také medová jablka.

Citrusy a užitkové rostliny z tropických a subtropických oblastí si podle Chytré v tuzemsku nacházejí stále více příznivců. Mnozí z nich mají i pravidelné sklizně. V létě je možné mít rostliny venku, v zimě je ale zapotřebí místo, kde přečkají mrazy, například vyhřívaný skleník nebo zimní zahradu.

Jako doplněk jsou ve sklenících vystaveny i některé druhy masožravých rostlin. Chytrá uvedla, že je obtížné je vystavovat během jara a léta, neboť jsou citlivé na přehřátí, případně tráví léto ve vegetačním klidu. V nejlepší kondici jsou podle vedoucí právě v tuto roční dobu.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Setkání s přírodou

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist