https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/brno-dostalo-80-zadosti-o-dotaci-na-zelenou-strechu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Brno dostalo 80 žádostí o dotaci na zelenou střechu

31.7.2019 00:27 | BRNO (ČTK)
Brno dosud dostalo 80 žádostí o dotaci na zelenou střechu. / Ilustrační foto
Brno dosud dostalo 80 žádostí o dotaci na zelenou střechu. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Brno dosud dostalo 80 žádostí o dotaci na zelenou střechu. Podporu zatím přislíbilo 23 projektům, u kterých žádosti splňovaly formální náležitosti. Ostatní kontroluje. V tiskové zprávě to minulý týden oznámil náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL). Brno vyčlenilo v dotačním programu na zelené střechy a využití srážkové vody skoro 20 milionů korun. Hlásit se lze do konce listopadu. Cílem programu je přispět ke zlepšení klimatu.
 

Radní schválili 23 žádostí. Vyjádřili tím příslib podpory, díky kterému mohou žadatelé o dotaci začít pracovat na svých projektech pro vytvoření zelených střech. Mají na to 18 měsíců od příslibu. Po dokončení předloží ke kontrole závěrečnou zprávu včetně položkového rozpočtu, faktur nebo fotodokumentace. Magistrát pak vše zkontroluje. "Přislíbili jsme dotaci 3,8 milionu korun. Výše bude ponechaná nebo snížená podle skutečných výdajů," uvedl Hladík.

Ostatní žádosti jsou zatím ve fázi doplňování a dokončování. Potom budou předložené radě. "Zároveň jsme schválili poskytnutí dvou dotací v programu Nachytej dešťovku, a to v celkové výši 59.000 korun," řekl Hladík. V případě zachytávání dešťové vody rozhodují radní přímo o udělení dotace. Do programu podalo žádost 12 lidí.

Město vyčlenilo v programu na zelené střechy a zachytávání dešťové vody 19,5 milionu korun. Maximální výše dotace je 1,4 milionu korun. Žadatelé se mohou hlásit do konce listopadu. Cílem programu je zadržení vody ve střechách, čímž se ochladí stavba a celkově zlepší klima.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat  twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist