https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/budouci-podobu-prazskeho-petrina-urci-nova-koncepce
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Budoucí podobu pražského Petřína určí nová koncepce

30.10.2020 00:34 | PRAHA (ČTK)
Pražané se mohou zapojit do přípravy zadání. Náměty k zadání koncepce je možné podat pomocí on-line dotazníku.
Pražané se mohou zapojit do přípravy zadání. Náměty k zadání koncepce je možné podat pomocí on-line dotazníku.
Budoucí podobu pražského vrchu Petřína určí nová koncepce, kterou si nechá vypracovat vedení města od Institutu plánování a rozvoje (IPR). Budou se na ní podílet odborníci i veřejnost. ČTK to sdělil mluvčí IPR Marek Vácha. Území o rozloze asi 78 hektarů tvoří několik historických zahrad a parků. Rozvoj Petřína v minulosti provázely spory, když tu město chtělo stavět zázemí pro zahradníky a veřejné toalety. Proti tomu se postavili místní obyvatelé. Podrobnější informace jsou na webu IPR.
 

"Studie vznikne za účasti odborníků z řad vodohospodářů, krajinářů či památkářů. Důležitou součástí připravované koncepce Petřína je zapojení veřejnosti do celého procesu plánování, aby nenastal stejný problém jako s plánovanou výstavbou veřejných záchodů," uvedl náměstek primátora Petr Hlaváček (TOP 09).

Pražané se mohou zapojit do přípravy zadání, kdy IPR připravil úvodní video a komentovanou procházku. Náměty k zadání koncepce je možné podat pomocí on-line dotazníku. Další zapojení veřejnosti plánuje institut na jaro příštího roku. Celá koncepce pak bude hotova na podzim 2021.

Spory v loňském roce provázel magistrátní projekt výstavby zázemí a toalet. Stavět se mělo na místě dřevěných stavení, která město nechalo zbourat v roce 2015. Magistrát měl již stavební povolení i dodavatele. Po kritice ze strany místních obyvatel radní změnili názor a projekt ukončili. Proti projektům na Petříně vznikly dva spolky a několik petic.

Praha v minulosti na Petříně opravovala cesty a mobiliář. Proměnou prošel například prostor u Petřínské rozhledny včetně křížové cesty. Do plánů magistrátu se dostala i rekonstrukce schodiště přes Petřínské skalky.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

SP

Svatá Prostoto

30.10.2020 12:05
IPR ... ochraňuj nás Bůh i všichni svatí.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist