https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ceska-lipa-zlepsuje-podminky-pro-cyklisty-pribyvaji-i-nove-trasy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Česká Lípa zlepšuje podmínky pro cyklisty, přibývají i nové trasy

2.3.2020 00:11 | Č. LÍPA (ČTK)
Česká Lípa zlepšuje podmínky pro cyklisty, přibylo dopravní značení a stojany pro kola, připravují se nové trasy. / Ilustrační foto
Česká Lípa zlepšuje podmínky pro cyklisty, přibylo dopravní značení a stojany pro kola, připravují se nové trasy. / Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Česká Lípa zlepšuje podmínky pro cyklisty, přibylo dopravní značení a stojany pro kola, připravují se nové trasy. Ke zlepšení podmínek přispěl i projekt Do práce na kole, do něhož se Česká Lípa zapojila loni poprvé. Přihlásilo se 48 účastníků zejména z průmyslové zóny Dubice, řekl v pátek místostarosta Jaroslav Turnhöfer (Živá Lípa). Projekt podle něj ukázal nejen možnost jezdit na kole do průmyslové zóny i z nejvzdálenějších míst města, ale upozornil i na některé slabiny.
 

"I díky připomínkám cyklistů jsme vytipovali několik míst, která dosud fungovala jen pro pěší, a navrhli jsme změnu dopravního značení tak, aby těmi místy mohli projíždět i cyklisté," řekl místostarosta. Díky změně dopravního značení teď mohou cyklisté do podchodu v Žitavské ulici, na lávku mezi Bardějovskou a Purkyňovou ulicí, do pěší zóny v ulici 28. října u budovy Telekomu a projíždět mohou i Severní ulici. "V rámci letošního ročníku se budeme snažit vytipovat další místa," doplnil Turnhöfer.

Do projektu Do práce na kole se Česká Lípa zapojí i letos, registrace bude spuštěna v neděli 1. března. Město chce motivovat vlastní zaměstnance, aby se do projektu zapojili, a zároveň o něm informovat veřejnost a ostatní českolipské firmy. "Připravujeme zároveň takzvané akce na triko, což jsou slevové akce pro soutěžící zapojené v projektu. Stejně jako v loňském roce zároveň chystáme vyhlásit i městské kategorie a vítěze oceníme v rámci Městských slavností," řekl místostarosta.

Česká Lípa má poměrně rozsáhlou síť cyklostezek a cyklotras. "Speciálně směr do Dubice je cyklostezkami pokryt velmi dobře. Hlavní pohyb cyklistů, který jsme v rámci projektu zaznamenali, byl po prakticky nejdelší trase ze sídliště Špičák do Dubice," řekl Turnhöfer. Ukázalo to podle něj, že i prostupnost centra je pro cyklisty velmi dobrá a díky jejich oddělení od automobilového provozu i bezpečná. Přesto ve městě připravují další trasy. O kilometr by se měla prodloužit cyklostezka Varhany. Město také získalo pozemky, které umožní vybudovat další stezky kolem Ploučnice nebo v Dubici. Cyklostezka by měla v budoucnu Českou Lípu propojit i s Novým Borem.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist