https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/cheb-chysta-kvuli-premnozenym-potkanum-plosnou-deratizaci
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Cheb chystá kvůli přemnoženým potkanům plošnou deratizaci

27.8.2019 00:13 | CHEB (ČTK)
Cheb chystá na říjen plošnou deratizaci kvůli přemnožení potkanů v některých částech města. / Ilustrační foto
Cheb chystá na říjen plošnou deratizaci kvůli přemnožení potkanů v některých částech města. / Ilustrační foto
Cheb chystá na říjen plošnou deratizaci kvůli přemnožení potkanů v některých částech města. Aby byl zásah účinný, město vyhláškou nařídilo deratizaci plošnou, která se bude týkat i soukromých objektů a správců inženýrských sítí, řekl včera novinářům starosta Chebu Antonín Jalovec (VPM).
 

"Hlavním důvodem plošné deratizace je opakované hlášení o výskytu hlodavců, zejména potkanů, v různých lokalitách města, například podél řeky nebo na sídlišti Skalka. Zastupitelé proto přijali vyhlášku a v říjnu by se mělo deratizovat na celém katastrálním území Chebu," uvedl Jalovec.

Majitelé domů by měli deratizaci udělat na své náklady a pouze certifikovanou firmou. Protože město chce dodržení vyhlášky také zpětně kontrolovat, majitelé domů si musejí nechat potvrzení o deratizaci.

Kromě obytných domů odborníci umístí nástrahy například i do kanalizace a dalších inženýrských sítí. Město se už spojilo s jejich správci, například společností Chevak, Terea nebo Chetes. V městských objektech se dělá deratizace dvakrát ročně.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat  twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist