https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/chovatele-by-meli-v-obdobi-mrazu-sledovat-zivotni-podminky-zvirat
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Chovatelé by měli v období mrazů sledovat životní podmínky zvířat

14.12.2022 16:13 (ČTK)
Chovatelé by měli v období nízkých teplot věnovat pozornost životním podmínkám hospodářských zvířat i domácích mazlíčků. Státní veterinární správa upozornila na to, že například slepicím mohou omrznout hřebínky. Hlavně menší plemena psů se mohou nachladit a například koním, kteří nejsou zvyklí na pobyt venku, by měli chovatelé dávat ve výbězích deky.
 

Podle veterinárních předpisů mají chovatelé trvale ustájených hospodářských zvířat povinnost zajistit přístup k dostatečnému napájení a vhodnému krmivu.

Pro zvířata v zájmových chovech doporučují veterináři, aby lidé psům po návratu z venčení v místech s posypovou solí kontrolovali tlapky. Pozornost by měli věnovat i kočkám po návratu z venkovních prostor. Podle veterinářů by měli mít domácí mazlíčci možnost se osušit, aby jejich srst opět získala izolační schopnost.

Doporučuje se také upravit krmiva, aby měla zvířata dostatek energie. Ve chlévech se i při nízkých teplotách také doporučuje větrání, protože hospodářským zvířatům nevadí zima tolik jako vlhké klima.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist