https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/chovatele-v-dolnich-brezanech-ustkla-mamba-cerna-je-v-nemocnici
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Chovatele v Dolních Břežanech uštkla mamba černá, je v nemocnici

20.8.2018 00:10 (ČTK)
Mamba černá je největším jedovatým hadem žijícím v Africe. / Ilustrační foto
Mamba černá je největším jedovatým hadem žijícím v Africe. / Ilustrační foto
Jedovatá mamba černá uštkla v sobotu chovatele na okraji Dolních Břežan u Prahy. Záchranáři ho ve vážném stavu převezli do Všeobecné fakultní nemocnice v Praze na Karlově náměstí, uvedl server Novinky.cz.
 

Mamba černá je největším jedovatým hadem žijícím v Africe, běžně dorůstá délky 2,5 metru. Její hlavní potravou jsou obratlovci. Mamby jsou jedovaté již od narození. Jed mamby černé je silně toxický a působí velmi rychle, proto je nutné aplikovat specifické antisérum okamžitě po uštknutí. Citlivý jedinec může bez podání séra zemřít do několika minut.reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist