https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/chrudim-chce-bezplatne-ziskat-michalsky-park
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Chrudim chce bezplatně získat Michalský park

8.3.2018 01:40 | CHRUDIM (ČTK)
Pokud budou stanoviska církve souhlasná, mohli by chrudimští zastupitelé schvalovat finální smlouvu o bezúplatném převodu parku ještě v letošním roce. Hodnota pozemku včetně venkovních úprav a trvalých porostů, které by v souhrnu měly být předmětem převodu, činí podle znaleckého posudku více než 3,2 milionu korun. / Ilustrační foto
Pokud budou stanoviska církve souhlasná, mohli by chrudimští zastupitelé schvalovat finální smlouvu o bezúplatném převodu parku ještě v letošním roce. Hodnota pozemku včetně venkovních úprav a trvalých porostů, které by v souhrnu měly být předmětem převodu, činí podle znaleckého posudku více než 3,2 milionu korun. / Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Zastupitelé Chrudimi budou 19. března jednat o možnosti bezúplatného získání Michalského parku od římskokatolické farnosti do vlastnictví města. Nyní ho má v bezplatné výpůjčce a připravuje projekt rekonstrukce chodníku protínajícího park a následně jeho celkovou obnovu. Nechce ale investovat do cizího majetku, uvedl v pondělí v tiskové zprávě Aleš Prokopec z chrudimské radnice. Farnost předběžně souhlasí, vše ještě ale musí schválit arciděkanství Chrudim a následně královéhradecké biskupství.
 

Plánované úpravy by měly zahrnovat i stavby, které po dokončení zůstanou ve vlastnictví města, například kanalizační, vodovodní nebo elektrické přípojky. "Získání parku pro město je logické navíc i proto, že připravovaná investice do komunikací i zeleně nebude určitě zanedbatelná. Po následných úpravách se parku navrátí příjemný, odpočinkový charakter, což veřejnost jistě přivítá," uvedl místostarosta Jaroslav Trávníček (ČSSD).

Pokud budou stanoviska církve souhlasná, mohli by chrudimští zastupitelé schvalovat finální smlouvu o bezúplatném převodu parku ještě v letošním roce. Hodnota pozemku včetně venkovních úprav a trvalých porostů, které by v souhrnu měly být předmětem převodu, činí podle znaleckého posudku více než 3,2 milionu korun. Záměr počítá s tím, že kostel svatého Michaela archanděla, který v parku stojí, by zůstal ve vlastnictví církve.

Park vznikl koncem 19. století na místě bývalého hřbitova, který přestal sloužit svému účelu v roce 1881. Je oplocen, vtěsnán mezi okolní zástavbu a sportovní halu, středem prochází cesta pro pěší.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž příroděPražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist