https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/cina-za-ctyri-mesice-mezirocne-ztrojnasobila-investice-do-solarni-energie
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Čína za čtyři měsíce meziročně ztrojnásobila investice do solární energie

23.5.2022 11:32 | PEKING (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Čína za první čtyři měsíce letošního roku ztrojnásobila investice do solárních projektů. Za celý rok by tak mohla instalovat rekordní množství nových kapacit na výrobu čisté energie, uvedla agentura Bloomberg.
 

Podle údajů čínského národního energetického úřadu investice do solárních projektů za leden až duben činily 29 miliard jüanů (téměř 101 miliard Kč). Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku tak stouply o 204 procent. Loni od ledna do listopadu investice do solárních projektů činily 51,3 miliardy jüanů.

Čína má už teď největší park obnovitelných zdrojů energie na světě. Nyní rapidně zrychluje investice do solárních a větrných projektů s cílem vybudovat větší a flexibilnější sít a splnit plán, který počítá s tím, že dosáhne vrcholu emisí oxidu uhličitého před rokem 2030 a že do roku 2060 bude mít nulové emise.

Čína předpokládá, že v letošním roce se její kapacita výroby elektřiny rozšíří celkem o 220 gigawattů. Uhlí ale bude hrát hlavní úlohu v energetickém mixu Číny ještě několik let a Peking rozšířil plány na úpravu elektráren na uhlí, aby fungovaly jako záloha pro obnovitelné zdroje.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (7)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

RV

Richard Vacek

23.5.2022 13:49
Čína je totiž země, která se rychlým tempem rozvíjí a potřebuje stále víc energií všeho druhu. Na osobu má dnes podobnou spotřebu jako my, ale výroba rychle roste. Stačí si porovnat takovou zemi se státy Evropy, kde je vidět úpadek:
https://www.iea.org/countries/china
Odpovědět
kk

karel krasensky

23.5.2022 14:44
Zaklady obrovské ekonomické,vojenské,politické síly dnešní Číny položil Mao.ce Tung.Sláva velkému kormídelníkovi.
Odpovědět
va

vaber

24.5.2022 09:06 Reaguje na karel krasensky
bez Číny by byl grýndýl v p+++li, takže já se připojuji, sláva velkému kormidelníkovi ,
ti dnešní naši kormidelníci mu nesahají ani ke kotníku
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

26.5.2022 17:50 Reaguje na karel krasensky
Je to samozřejmě přesně naopak. Čína začala prosperovat až v době, kdy se Maa zbavila. Jako všechny země postižené komunismem (kromě Ruska).
Odpovědět
JS

Jiří Svoboda

24.5.2022 12:37
Za 1/3 roku 100 miliard Kč, to je 300 miliard Kč za rok. To je stejné jako náš FV tunel v roce 2010. Jenže nás je 100x méně! A pak že zaostáváme!
Odpovědět
ZZ

Zdeněk Zobač

24.5.2022 21:24
Opět nám dává jako už poněkolikáté najevo , že je lepší jít svou cestou, bez příkazů a zbytečných green dealů, bez podporování nesmyslné války a vlezdoprd....USA
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

26.5.2022 20:40 Reaguje na Zdeněk Zobač
Co si představujete pod pojmem "vlastní cestou"??
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist