https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/cizp-lyzarske-arealy-se-polepsily-v-odberech-vody-na-zasnezovani
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Lyžařské areály se polepšily v odběrech vody na zasněžování, hlásí Česká inspekce životního prostředí

15.8.2018 11:30 | PRAHA (ČTK)
Nejčastější chybou byl odběr většího než povoleného množství povrchových nebo podzemních vod.
Nejčastější chybou byl odběr většího než povoleného množství povrchových nebo podzemních vod.
Foto | Martin Mach Ondřej / Ekolist.cz
Lyžařské areály se zlepšily v používání vody na umělé zasněžování. Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) zjistila do poloviny května pochybení u 19 procent kontrol, o rok dříve to byla třetina. Dnes o tom inspekce informovala v tiskové zprávě. Inspektoři zkontrolovali odběry u 37 provozovatelů, celkem provedli 47 šetření. Za prohřešky uložili pokuty do desítek tisíc korun.
 

"Za zjištěná pochybení bylo dosud zahájeno šest přestupkových řízení, pět o uložení sankce a jedno o uložení opatření k nápravě. Čtyři řízení o pokutě ve výši 43.480 korun a řízení o opatření k nápravě už nabyla právní moci," uvedl úřad.

Nejčastější chybou byl odběr většího než povoleného množství povrchových nebo podzemních vod. "Případně při odběru byly porušeny závazné podmínky povolení k odběru vod, jako například neměření množství odebraných vod, nebo neosazení odběrného místa měřícím zařízením pro kontrolu zachování minimálního zůstatkového průtoku ve vodním toku," dodala inspekce.

Pokuty dostal provozovatel sportovního areálu Hartman v Olešnici v Orlických horách, skipark Frymburk na Českokrumlovsku, Ski Karlov provozující areál Čerťák pod Pradědem a firma Sport Profi, která se stará o lyžování na svahu Marta v Jedlové v Orlických horách. Přestupku se podle inspekce dopustila i obec Paseky nad Jizerou na Semilsku, protože nevedla evidenci o množství odebrané vody.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist