https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/cr-a-dalsi-zeme-budou-s-komisi-jednat-o-znecistovani-ovzdusi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

ČR a další země budou s komisí jednat o znečišťování ovzduší

30.1.2018 04:00 | BRUSEL (ČTK)
Komise chce s devítkou zemí spolupracovat a pomoci jim splnit limity, které se samy zavázaly dodržovat a kterých měly dosáhnout v letech 2005 a 2010.  Ilustrační snímek sídla komise.
Komise chce s devítkou zemí spolupracovat a pomoci jim splnit limity, které se samy zavázaly dodržovat a kterých měly dosáhnout v letech 2005 a 2010. Ilustrační snímek sídla komise.
Foto | Jai79 / Pixabay
Ministři životního prostředí devíti zemí EU budou dnes v Bruselu diskutovat o ochraně ovzduší s evropským komisařem pro životní prostředí Karmenuem Vellou. Českou republiku bude na schůzce, na níž půjde o možné řízení kvůli porušování unijní legislativy, zastupovat náměstek ministra Vladislav Smrž.
 

Pozváni byli na dnešek nejen zástupci ČR, ale také Německa, Španělska, Francie, Itálie, Maďarska, Rumunska, Slovenska a Británie. Kvůli nedodržování limitů znečištění by tyto země mohly ze strany komise čelit řízení pro porušování unijní legislativy.

Evropská komise se snaží dát státům jasně najevo, že pokud se situace ohledně kvality vzduchu nezlepší, bude to mít právní důsledky. Chce jim připomenout, že řízení by byl další krok po dlouhém období nabídek pomoci a rad.

Komise chce s devítkou zemí spolupracovat a pomoci jim splnit limity, které se samy zavázaly dodržovat a kterých měly dosáhnout v letech 2005 a 2010. Limity se týkají klíčových znečišťujících látek jako je oxid dusičitý (NO2) či prachové částice.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist