https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/cr-a-izrael-by-mely-vice-spolupracovat-v-otazce-vody-ci-odpadu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

ČR a Izrael by měly více spolupracovat v otázce vody či odpadů

13.11.2018 00:15 (ČTK)
Česko by mělo více spolupracovat s Izraelem v oblasti životního prostředí, v plánu jsou mimo jiné pravidelná expertní setkání a semináře. / Ilustrační foto
Česko by mělo více spolupracovat s Izraelem v oblasti životního prostředí, v plánu jsou mimo jiné pravidelná expertní setkání a semináře. / Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Česko by mělo více spolupracovat s Izraelem v oblasti životního prostředí, v plánu jsou mimo jiné pravidelná expertní setkání a semináře. Návrh dohody, který předkládají ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) a ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD), ve středu projedná vláda.
 

Podle materiálů, které má ČTK k dispozici, státy nyní spolupracují v oblasti vodního, odpadového a oběhového hospodářství, dohoda má kooperaci zintenzivnit a zpřesnit. Zatímco Izrael má podle předkladatelů zkušenosti s efektivními technologiemi čištění odpadních vod a jejich recyklací, zadržováním dešťové vody nebo moderními závlahovými systémy, Česko má praxi v oblasti odpadového hospodářství.

Země by tak podle dohody měly spolupracovat zejména při řešení znečištění vod, revitalizaci vodních toků, správě povodí, ale také například při ochraně biologické rozmanitosti, včetně monitoringu stěhovavých druhů, nebo při snižování a monitoringu znečištění ovzduší. Ve výčtu oblastí spolupráce nechybí ani "chytré" zemědělství, založené mimo jiné na zavlažování a omezení pesticidů a hnojiv, nebo odpadové hospodářství včetně recyklace, energetického využití odpadů a prevence jejich vzniku.

Spolupráce může mít podle dokumentu formy výměny relevantních informací a materiálů, výměnných pobytů expertů či například společných seminářů a workshopů, které by se konaly střídavě v České republice a Izraeli. Cílem je podle předkládací zprávy také podpora subjektů obou zemí při čerpání evropských i mezinárodních peněz na projekty ochrany vod.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist