https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/dansky-parlament-podporil-vystavbu-umeleho-ostrova-v-oblasti-kodane
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Dánský parlament podpořil výstavbu umělého ostrova v oblasti Kodaně

4.6.2021 15:56 | KODAŇ (ČTK)
Umělý ostrov by měl fungovat rovněž jako ochrana před případnými budoucími záplavami v Kodani, které by mohly nastat v důsledku zvyšování hladiny moře. Práce by měly být dokončeny do roku 2070.
Umělý ostrov by měl fungovat rovněž jako ochrana před případnými budoucími záplavami v Kodani, které by mohly nastat v důsledku zvyšování hladiny moře. Práce by měly být dokončeny do roku 2070.
Foto | Marek Nowocień / Wikipedia
Dánský parlament dnes schválil výstavbu umělého ostrova v oblasti metropole Kodaně, který by mohl poskytnout bydlení nejméně 35 000 lidem. Cena projektu je odhadována na 20 miliard dánských korun (68 miliard Kč). Ostrov Lynetteholmen bude spojený s centrem Kodaně tunelem a linkou metra, informovala agentura AP.<
 

Umělý ostrov o rozloze tří kilometrů čtverečních by měl fungovat rovněž jako ochrana před případnými budoucími záplavami v Kodani, které by mohly nastat v důsledku zvyšování hladiny moře. Práce by měly být dokončeny do roku 2070.

Plán na vybudování ostrova předložila předchozí středopravá vláda premiéra Larse Lökkeho Rasmussena v říjnu 2018 a Kodaň ho ihned odsouhlasila. Poslanci dánského parlamentu návrh schválili v poměru 85 hlasů ku 12.

V minulosti se projekt stal terčem kritik, mimo jiné proto, že údajně nebyla věnována dostatečná pozornost jeho možným dopadům na životní prostředí. I dnes se před budovou parlamentu sešla skupina demonstrantů.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Katka Pazderů

Katka Pazderů

19.7.2021 05:36
Až za 250 let roztaje Antarktida a moře bude o 77 metrů výš, bude zaplaven i Magdeburg, natož Kodaň. A je jasné, že už to není jestli, ale kdy.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

10.9.2021 18:45 Reaguje na Katka Pazderů
Jasné není nic. Pokud by ale roztála celá Antarktida, bude celá lidská civilizace už dávno na Pravdě Boží a bude pak úplně fuk, jak vysoko bude hladina oceánů.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist