https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/decinska-zoo-se-spojila-s-univerzitou-navstevniky-ceka-den-experimentu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Děčínská zoo se spojila s univerzitou, návštěvníky čeká den experimentů

21.5.2023 00:38 | DĚČÍN (ČTK)
Zkumavky
Zkumavky
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Děčínská zoo se spojila s Přírodovědeckou fakultou a Fakultou životního prostředí Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a pro návštěvníky připravily experimentální show. Den pro biologii, jak se akce jmenuje, se uskuteční v neděli v areálu zoologické zahrady od 14:00. Kromě chemických pokusů bude připraveno třeba pozorování želvušek či masožravých rostlin, informovala mluvčí zoo Alena Houšková.
 

Program se uskuteční v amfiteátru a na relaxační louce. "V amfiteátru nám katedra chemie ukáže například pokusy jako jsou faraonovi hadi, bengálské ohně nebo butanová pěna. Na vlastní kůži bude možné si zkusit třeba pektinové žížalky, vesmírný sliz, lávové lampy a spoustu dalšího," vyjmenovala některé body programu mluvčí. Na relaxační louce pak bude možné s katedrou biologie například pozorovat léčivé houby, nebudou chybět hravé kvízy pro děti a ukázky přírodnin. Houšková doplnila, že se akce koná u příležitosti Mezinárodního dne biologické rozmanitosti.

Zoo v neděli připomene i Světový den želv. Informace o těchto plazech se návštěvníci dozvědí ve stánku spolku Chráníme mořské želvy, nabyté vědomosti si pak ověří ve stanovištní soutěži. Posledním bodem programu bude otevření dvou záhonků pro motýly, které byly osázeny rostlinami, jež tento druh hmyzu přitahují.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist