https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/divka-na-vyskovsku-asi-videla-pumu-policie-kontaktovala-starosty
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Dívka na Vyškovsku asi viděla pumu, policie kontaktovala starosty

5.7.2019 00:26 | DĚTKOVICE (ČTK)
Dívka u Dětkovic na Vyškovsku údajně začátkem týdne zahlédla pumu, odborník to podle stop nevyloučil. / Ilustrační foto
Dívka u Dětkovic na Vyškovsku údajně začátkem týdne zahlédla pumu, odborník to podle stop nevyloučil. / Ilustrační foto
Foto | Bas Lammers / Wikimedia Commons
Dívka u Dětkovic na Vyškovsku údajně začátkem týdne zahlédla pumu, odborník to podle stop nevyloučil. Policie už kontaktovala zastupitele okolních obcí. Na webu policie to dnes uvedla mluvčí Kamila Haraštová. Zprávy o pohybu velké kočkovité šelmy dosud pocházely z Jindřichohradecka a z Vysočiny.
 

Policie oznámení o spatření kočkovité šelmy přijala ve středu večer. Zvíře připomínající pumu údajně spatřila čtrnáctiletá dívka v katastru obce Dětkovice za požární nádrží. Policisté informovali starostu obce, aby o možném výskytu šelmy vyrozuměl místní. "Dívka měla pumu spatřit již v úterý. Zvíře bylo plaché, nijak neútočilo," uvedla mluvčí.

Policie informaci převzala s prodlevou, a proto se zvíře nepodařilo dohledat. "Na místo byl povolán také zoolog. Ten se včera vyjádřil ke stopám, které zde zvíře zanechalo. Podle něj se opravdu mohlo jednat o uvedenou kočkovitou šelmu," uvedla mluvčí.

"Vyrozumění od policie jsme dostali, upozornili jsme naše občany. Máme aplikaci hlášení rozhlasu, takže těm, co jsou registrovaní, přišel e-mail a textová zpráva, rozhlasem jsme to i vyhlásili. Dávali jsme doporučení nejvyšší možné opatrnosti při pohybu v lesních prostorách. Volali jsme i do lesního družstva, aby si jejich zaměstnanci dávali v lese pozor," řekl místostarosta sousedních Švábenic Tomáš Šváb.

Kdyby někdo pumu spatřil, policie doporučuje okamžitě kontaktovat tísňovou linku 158.

Puma americká se podle několika svědectví několik týdnů pohybuje na rozhraní Jihočeského kraje a Vysočiny. Lidé ji před časem zahlédli na Jindřichohradecku a následně v Želivi na Pelhřimovsku. Podle policie není vyloučeno, že v případě Dětkovic by mohlo jít o tu samou šelmu. Zatím není známo, jak se šelma do přírody dostala. Policisté se domnívají, že patrně uprchla neznámému chovateli.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist