https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/do-centra-italskych-benatek-doplul-parek-delfinu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Do centra italských Benátek doplul párek delfínů

22.3.2021 15:50 | BENÁTKY (ČTK)
Zpráva o delfínech v italských Benátkách se objevila už před rokem, tehdy se ale ukázala jako fakenews. Ilustrační foto
Zpráva o delfínech v italských Benátkách se objevila už před rokem, tehdy se ale ukázala jako fakenews. Ilustrační foto
Foto | Jan Stejskal / Ekolist.cz
V italských Benátkách dnes měli nevšední zážitek, když až na okraj Velkého kanálu, který je hlavní dopravní tepnou tohoto města na laguně, připlul párek delfínů. Informovala o tom agentura ANSA i další italská média. Podle nich sice delfíni v benátské laguně nejsou úplnou novinkou, dosud ale nebyli spatřeni tak blízko centra. Podle místních médií se párek delfínů v tomto romantickém městě objevil až u muzea Punta della Dogana.
 

"Delfíni ve Velkém kanálu," komentoval s radostným pokřikem událost muž, jemuž se ji podařilo zachytit na mobilní telefon. Kratičké video zveřejnily dnes televize Rai a SkyTG24 i řada italských deníků.

Agentura APA vysvětlila tuto neobvyklou událost výrazně omezenou dopravou v Benátkách a malou návštěvností turistů v době pandemie covidu-19. V důsledku ochromení turistického ruchu je totiž v benátských kanálech větší klid a voda čistější a průzračnější.

Zpráva o delfínech v italských Benátkách se objevila už před rokem, tehdy se ale ukázala jako fakenews, což tehdy odhalil mimo jiné časopis National Geographic. Ukázalo se, že video s delfínem vydávané za záběry z tohoto města, je natočené v Cagliari na Sardinii, tedy stovky kilometrů od Benátek.

Italské Benátky si tento týden připomínají 1600. výročí svého založení. Oslaví ho ale kvůli pandemii skromně, bez velkých veřejných akcí. Ve čtvrtek se uskuteční v bazilice svatého Marka mše, která bude přenášena v přímém přenosu, a v 16 hodin se rozezní zvony všech místních kostelů.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist