https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/do-prodeje-v-brne-letos-pujde-vice-jedlicek-v-kvetinacich
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Do prodeje v Brně letos půjde více jedliček v květináčích

20.11.2019 00:18 | BRNO (ČTK)
Ekologové v Brně letos dají do prodeje oproti loňsku více jedlí bělokorých zasazených v květináči, jsou alternativou klasického vánočního stromku. / Ilustrační foto
Ekologové v Brně letos dají do prodeje oproti loňsku více jedlí bělokorých zasazených v květináči, jsou alternativou klasického vánočního stromku. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Lesy hl. m. Prahy
Ekologové v Brně letos dají do prodeje oproti loňsku více jedlí bělokorých zasazených v květináči, jsou alternativou klasického vánočního stromku. Nabízet jich budou 1750, tedy o 650 více než loni. K dostání budou od 25. listopadu, řekla včera koordinátorka prodeje Tereza Žižková z brněnského centra ekologické výchovy Rezekvítek. Na jaře budou moci zájemci stromky vysadit v lesích mezi Vranovem a Svinošicemi na Brněnsku.
 

"Hlavní zásluhu na zvýšení počtu má Nadace Veronica, která je největším prodejcem těchto vánočních jedliček, letos si jich vyžádala hned 1500," uvedla Žižková. Důvodem zvýšení počtu je podle ní především to, že jedličky v květináčích budou k dostání i na vánočních trzích na náměstí Svobody.

Stromky budou k mání po Brně na 12 místech, kromě tří prodejních míst Nadace Veronica je lidé budou moci zakoupit také u Rezekvítku, v EkoCentru Brno, v Informačním centru YMCA Brno, také na dvou místech firmy Lesy města Brna a na třech místech školského zařízení pro environmentální vzdělávání Lipka.

Prodávat se začnou od 25. listopadu, cena je stejná jako loni, tedy 120 korun. Ke každému stromku, který je asi půl metru vysoký, dostane kupující podrobný návod, jak se o něj má přes zimu starat.

Vánoční jedličky v květináči nabízejí brněnské ekologické organizace už dvě desítky let. Smyslem projektu je omezit plýtvání řezanými stromky a zároveň vracet zpět do brněnských lesů původní druh - jedli bělokorou. Společné výsadby na jaře se pravidelně účastní desítky lidí, letos jich stromek přišlo zasadit asi 200.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist