https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/dobrovolnici-budou-dnes-uklizet-prirodu-v-ramci-akce-uklidme-svet-uklidme-cesko
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Dobrovolnici budou dnes uklízet přírodu v rámci akce Ukliďme svět, ukliďme Česko

19.9.2020 07:11 | PRAHA (ČTK)
Dnešní akce se koná při příležitosti Celosvětového úklidového dni a jeho hlavním tématem jsou cigaretové nedopalky, které jsou celosvětově nejčastěji odhazovaným odpadkem a v přírodě se rozkládají zhruba 15 let.
Dnešní akce se koná při příležitosti Celosvětového úklidového dni a jeho hlavním tématem jsou cigaretové nedopalky, které jsou celosvětově nejčastěji odhazovaným odpadkem a v přírodě se rozkládají zhruba 15 let.
Licence | Volné dílo (public domain)
Foto | Alexis / Pixabay
Dobrovolníci v Česku vyrazí uklízet odpadky a nepořádek do ulic i volné přírody. Podle organizátorů akce Ukliďme svět, ukliďme Česko byla nahlášena více než tisícovka úklidových akcí a zaměří se mimo jiné na úklid po letošní turistické sezoně. Protikoronavirová opatření neumožnila konání jarní úklidové akce.
 

Dnešní akce se koná při příležitosti Celosvětového úklidového dni a jeho hlavním tématem jsou cigaretové nedopalky, které jsou celosvětově nejčastěji odhazovaným odpadkem a v přírodě se rozkládají zhruba 15 let. "V současné epidemiologické situaci nechceme nikoho nabádat k jejich sbírání, spíše je naším cílem na problém s odhazováním nedopalků poukázat a napomoci změnit zlozvyk některých kuřáků," uvedl národní koordinátor Celosvětového úklidového dne pro Českou republiku Miroslav Kubásek.

Úklidu v přírodě se každoročně účastní lidé z celého Česka. Dobrovolníci se registrují v rámci interaktivní mapy a připojují k jednotlivým skupinám, které vedou organizátoři místních úklidů.

Podle organizátorů z Českého svazu ochránců přírody (ČSOP) a spolku Ukliďme Česko se loni se do úklidu Česka zapojilo přes 150 000 dobrovolníků, předloni to bylo téměř 135 000 dobrovolníků.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist