https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/dvorskou-zoo-ozivi-od-soboty-tyden-duchu-pripraveno-je-deset-tun-dyni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Dvorskou zoo oživí od soboty Týden duchů, připraveno je deset tun dýní

23.10.2021 00:40 | DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM (ČTK)
Vrcholem Týdne duchů, který je inspirovaný anglosaskou halloweenskou tradicí, bude v sobotu 30. října strašidelná stezka.
Vrcholem Týdne duchů, který je inspirovaný anglosaskou halloweenskou tradicí, bude v sobotu 30. října strašidelná stezka.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Safari Park Dvůr Králové nad Labem zaplní od soboty při tradičním Týdnu duchů kolem deseti tun dýní. Návštěvníci zahrady si z nich budou moci do neděle 31. října vydlabat dýňová strašidla. Vrcholem Týdne duchů, který je inspirovaný anglosaskou halloweenskou tradicí, bude v sobotu 30. října strašidelná stezka, řekl mluvčí zoo Michal Šťastný. Akce každoročně do zoo přiláká tisíce lidí. Loni se kvůli covidovým restrikcím akce nekonala.
 

Týden duchů nabídne tvořivé dílny s dlabáním tykvových luceren, denně zajímavá krmení zvířat dýněmi, prohlídky večerní zoo s loučemi. "Areál budou postupně zaplavovat dýně, které příchozí sami vydlabou a naleznou pro ně to nejlepší místo. Každý další den bude výzdoba safari parku jiná a bohatší," uvedl mluvčí. Za dýně lidé platit nebudou.

Dýně dostanou k snědku sloni, orangutani nebo šimpanzi. Jako hračka poslouží dýně například levhartům, psům ušatým či surikatám.

Dvorská zoo, jejímž majitelem je Královéhradecký kraj, se specializuje na Afriku. Velmi úspěšná je v chovu nosorožců či žiraf. Patří v kraji k nejnavštěvovanějším turistickým cílům, loni do zoo přišlo 450 722 lidí.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist