https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/etna-opet-chrlila-lavu-a-popel-prerusila-provoz-na-letisti-v-katanii
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Etna opět chrlila lávu a popel, přerušila provoz na letišti v Katánii

2.4.2021 12:43 | PALERMO (ČTK)
Etna je jeden z nejaktivnějších vulkánů na světě.
Etna je jeden z nejaktivnějších vulkánů na světě.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Italský vulkán Etna do ovzduší nad východní Sicílii opět vypustil působivý oblak sopečného popela, který se vypínal až do výšky devíti kilometrů. Popel a drobný pyroklastický materiál zasypal Katánii, město muselo od brzkého rána do odpoledne přerušit provoz letiště, píše agentura ANSA.
 

Popel pokryl i řadu menších měst a vesnic na jižních svazích 3300 metrů vysoké sopky. V některých městech erupce roztřásla okna a dveře. Jeden z nejaktivnějších vulkánů na světě v noci na čtvrtek chrlil lávua červeně rozsvítil noční oblohu.

L'Etna è tornata ad eruttare: lava e cenere dal cratere sudorientale 👇 https://bit.ly/3dwgcom

Zveřejnil(a) meteo.it dne Pátek 2. dubna 2021

Etna se probudila k životu v polovině ledna, tato erupce je od té doby už 17. v řadě. Majestátní vulkán, který má několik hlavních a na 300 menších kráterů, je i oblíbeným cílem turistů. Nejstarší záznamy o jeho erupcích pocházejí již ze starověku. Od roku 2013 je tato sicilská dominanta zapsána na seznamu přírodních památek světového dědictví UNESCO.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist