https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/eu-britanie-a-norsko-dosahly-dohody-o-kvotach-pro-rybolov
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

EU, Británie a Norsko dosáhly dohody o kvótách pro rybolov

18.3.2021 01:31 | OSLO (ČTK)
Norsko není členem EU. Rybolov byl předmětem dohody o bilaterální spolupráci mezi Norskem a EU, brexit však situaci zkomplikoval
Norsko není členem EU. Rybolov byl předmětem dohody o bilaterální spolupráci mezi Norskem a EU, brexit však situaci zkomplikoval
Evropská unie, Británie a Norsko dosáhly nové třístranné dohody o kvótách pro rybolov v Severním moři po brexitu. Oznámili to jejich zástupci. Dohoda, která zahrnuje kvóty pro tresky, platýse a sledě, je prvním krokem k ukončení právních zmatků kolem klíčových vod pro lov ryb po dokončení odchodu Británie z Evropské unie, napsala agentura Reuters.
 

Norsko není členem EU. Rybolov byl od roku 1980 předmětem dvoustranné dohody o bilaterální spolupráci mezi Norskem a EU, brexit však situaci zkomplikoval, upozornila agentura AFP.

Absence dohody po brexitu podle Reuters poškozovala zejména dánské rybáře. "Dohoda znamená, že dánští rybáři opět získají přístup do norských vod," uvedl šéf dánského svaz rybářů Kenn Skau Fischer.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist