https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/farmarka-v-bavorskem-mestecku-muze-dal-pouzivat-kravske-zvonce
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Farmářka v bavorském městečku může dál používat kravské zvonce

10.4.2019 12:57 | MNICHOV (ČTK)
Už v září 2015 se farmářka se stěžovatelem a jeho ženou dohodla, že její krávy se budou pást minimálně 20 metrů od jejich domu. Ilustrační snímek.
Už v září 2015 se farmářka se stěžovatelem a jeho ženou dohodla, že její krávy se budou pást minimálně 20 metrů od jejich domu. Ilustrační snímek.
Vrchní soud v Mnichově dnes zamítl stížnost obyvatele bavorského městečka Holzkirchen, který si stěžoval na farmářku v sousedství kvůli podle něj příliš hlučným zvoncům krav. O sporu, který se vlekl více než pět let, informovala agentura DPA.
 

Verdikt vítá farmářka Regina Killersová. "Jde o naši tradici, pokud by soud stěžovateli vyhověl, byl by to konec Bavorska," hájila podle deníku Süddeutsche Zeitung používání kravských zvonců Killersová.

Už v září 2015 se farmářka se stěžovatelem a jeho ženou dohodla, že její krávy se budou pást minimálně 20 metrů od jejich domu. To ale podle souseda nepomohlo, takže muž podal v roce 2017 další stížnost. V ní žádal, aby louka před jeho domem nebyla používána k pastvě.

Muž tvrdil, že on i jeho manželka nemohou kvůli zvoncům krav spát a mají z toho deprese. Argumentoval i tím, že mouchy, které kvůli kravám ve větším množství létají u jeho domu, mohou přenášet nemoci. Tvrdil také, že zvonce jsou pro krávy nepříjemné a že jde o týrání zvířat.

Újmu, kterou podle stěžovatele farmářka pastvou krav u jeho domu jemu a manželce způsobila, muž vyčíslil zhruba na 100.000 eur (2,6 milionu Kč).


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist