https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/francii-ceka-dalsi-soud-souvisejici-s-kohoutim-kokrhanim
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Francii čeká další soud související s kohoutím kokrháním

11.8.2020 01:52 | PAŘÍŽ (ČTK)
Na justici se obrátil majitel kohouta jménem Marcel, jehož zabil muž ze sousedství, který už nemohl vydržet hlasité projevy opeřence. Ilustrační obrázek
Na justici se obrátil majitel kohouta jménem Marcel, jehož zabil muž ze sousedství, který už nemohl vydržet hlasité projevy opeřence. Ilustrační obrázek
Foto | babyben / Flickr.com
Francii v prosinci čeká další soud související s kohoutím kokrháním. Na justici se obrátil majitel kohouta jménem Marcel, jehož zabil muž ze sousedství, který už nemohl vydržet hlasité projevy opeřence. Petici za "spravedlnost pro Marcela" podepsalo již přes 70 000 lidí, napsal francouzský tisk.
 

Událost se stala v obci Vinzieux na jihovýchodě země. Soused po kohoutovi vystřelil a udeřil ho železnou tyčí. Kromě toho podle majitele zvířete Sébastiena Verneye otrávil úrodu na zahrádce.

Nikdy předtím si přitom nestěžoval. "Kdyby ano, našli bychom řešení," řekl Verney listu Le Figaro. Jeho manželka podle něj byla v šoku, když zjistila, že se soused po jejich pozemku pohyboval se střelnou zbraní. "A naše maliny, fazolky a rajčata úplně zhnědly... Dovedete si představit, kdyby je snědly děti?"

Verney nyní chce, aby se smutný osud kohouta stal symbolem a poukázal na nutnost "zajistit obranu venkova" proti podobnému chování.

Případ Marcel připomíná kauzu kohouta Maurice z francouzského ostrova Oléron, která rovněž skončila u soudu. Jeho ranní zpěv rušil pár penzistů při pobytu na jejich venkovském sídle. Soud ale loni rozhodl, že Maurice smí dál kokrhat. Soudní pře, o níž psal i světový tisk, se stala ztělesněním konfliktů mezi původními a přistěhovalými obyvateli francouzského venkova.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist