https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/francouzi-stale-casteji-nakupuji-obleceni-z-druhe-ruky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Francouzi stále častěji nakupují oblečení z druhé ruky

24.10.2021 00:51 | PAŘÍŽ (ČTK)
Letos se ve Francii prodalo nejvíce použitého oblečení v historii. Ve srovnání s rokem 2020 prodeje vzrostly o 51 procent, proti roku 2019 o 140 procent.
Letos se ve Francii prodalo nejvíce použitého oblečení v historii. Ve srovnání s rokem 2020 prodeje vzrostly o 51 procent, proti roku 2019 o 140 procent.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Francouzi nakupují stále častěji oblečení z druhé ruky, za dva roky tento segment vzrostl o 140 procent. Obyvatele země proslavené módou k nákupu použitého šatstva motivuje snaha o ekologický přístup k vlastní spotřebě i nedostatek financí. Lídrem trhu je sociální síť na prodej mezi jednotlivci Vinted, píše BFM TV.
 

Letos se ve Francii prodalo nejvíce použitého oblečení v historii. Ve srovnání s rokem 2020 prodeje vzrostly o 51 procent, proti roku 2019 o 140 procent, vyplývá z údajů společnosti Natixis. Tyto výrobky častěji nakupují ženy, tvoří 82 procent zákazníků.

Platforma Vinted má ve Francii 16 milionů uživatelů a v březnu byla druhým nejpoužívanějším internetovým obchodem. Nejčastěji Francouzi nakupují na Amazonu, třetí je prodejce nábytku Ikea, uvádí Foxintelligence. Platforma Vinted výrazně přispěla k rozvoji prodeje oblečení z druhé ruky ve Francii a její francouzská pobočka je největší ze všech webů Vinted na světě.

Trend nákupů použitého oblečení zaznamenaly i tradiční firmy a snaží se mu přizpůsobit. Recyklační sekci má na svém webu německý prodejce Zalando nebo francouzský La Redoute. Velké obchody jako Carrefour nebo Auchan v některých ze svých prodejen zřizují sekce s použitým zbožím.

Oblečení z druhé ruky nejčastěji nakupují lidé od 25 do 44 let, přináší 58 procent tržeb. Největší obnosy utrácejí mladí do 24 let, průměrně nakoupí za 24 eur.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist