https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/frenstat-pod-radhostem-rozda-obyvatelum-800-komposteru
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Frenštát pod Radhoštěm rozdá obyvatelům 800 kompostérů

4.11.2017 13:46 | FRENŠTÁT P.R. (ČTK)
Technické služby Frenštátu pod Radhoštěm na Novojičínsku začnou vydávat lidem 800 kompostérů o objemu 1100 litrů na využití rostlinného odpadu.
Technické služby Frenštátu pod Radhoštěm na Novojičínsku začnou vydávat lidem 800 kompostérů o objemu 1100 litrů na využití rostlinného odpadu.
Foto | Martin Mach Ondřej / Ekolist.cz
Technické služby Frenštátu pod Radhoštěm na Novojičínsku začnou vydávat lidem 800 kompostérů o objemu 1100 litrů na využití rostlinného odpadu. Vydávat je budou do března, přednostně tuto nabídku dostanou lidé, kteří o kompostéry projevili zájem v dotazníkovém šetření v roce 2015. Informovala o tom mluvčí frenštátské radnice Iva Vašendová.
 

"Oprávněný zájemce o kompostér je ten, kdo vlastní na území města parcelu u rodinného domu, zahradního domku, chaty nebo případně samostatnou zahrádku, na které produkuje zelený odpad," uvedla referentka frenštátského odboru investic a rozvoje Alena Hlaváčová. Lidé budou mít kompostéry do konce roku 2022 půjčené, pak přejdou do jejich vlastnictví. Na pořízení kompostérů získalo město dotaci, pětileté výpůjční období souvisí s jejími podmínkami.

V březnu 2015 projevilo v dotazníkovém šetření zájem o kompostéry 630 obyvatel jedenáctitisícového města. "Tito občané budou pracovníky technických služeb přednostně osloveni prostřednictvím e-mailu či telefonicky a bude ověřeno, zda jejich zájem stále trvá a žadatel splňuje podmínky pro přidělení kompostéru. Následně budou zbylé kompostéry vydávány ostatním zájemcům," uvedla Vašendová.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist