https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/hasici-devet-hodin-likvidovali-pozar-u-pravcicke-brany
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Hasiči devět hodin likvidovali požár u Pravčické brány

18.7.2018 00:35 | HŘENSKO (ČTK)
Hasiči včera zhruba devět hodin likvidovali požár nedaleko Pravčické brány v Českém Švýcarsku. / Ilustrační foto Pravčické skály
Hasiči včera zhruba devět hodin likvidovali požár nedaleko Pravčické brány v Českém Švýcarsku. / Ilustrační foto Pravčické skály
Hasiči včera zhruba devět hodin likvidovali požár nedaleko Pravčické brány v Českém Švýcarsku. Hořela hrabanka v nepřístupném terénu, kam se nedalo dojet požární technikou. Oheň byl pod kontrolou už v úterý po poledni, vpodvečer byl zlikvidován, řekl mluvčí krajských hasičů Milan Rudolf. Místo předali hasiči správě parku. Pravděpodobnou příčinou požáru je podle mluvčího správy parku Tomáše Salova oheň založený turisty.
 

Hořet začalo v úterý dopoledne na úpatí Smrkového kopce, který je zhruba kilometr od Pravčické brány. Kvůli nepřístupnému terénu zasahovala na místě pěší jednotka z Hřenska, Děčína, hasiči požádali o pomoc také kolegy z Německa. Hasiči měli jednoduché nářadí, jako jsou lopaty či krumpáče. Vodu na místo shazoval policejní vrtulník. Dohlížet na místo už nyní bude Správa Národního parku České Švýcarsko.

Požár objevili terénní pracovníci správy parku. "Na místě našli ohniště a buřty," řekl mluvčí parku Tomáš Salov. Turisté přitom do klidové zóny parku mají vstup zakázán. "Zřejmě rozdělali oheň, který neudrželi pod kontrolou, a následně utekli," uvedl Salov.

Příčina požáru se vyšetřuje. Pokud by se ukázalo, že za ním stojí člověk a pachatel by byl dopaden, hrozila by mu v přestupkovém řízení pokuta za podpálení lesa několik desítek tisíc korun. Právě turisté jsou podle Salova ve velké míře původci požárů. "Buď se oheň vznítí od nedopalku cigarety nebo od ohýnku. Požárů způsobených třeba zásahem blesku je menšina," uvedl Salov.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist