https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/hrad-dostane-osm-milionu-na-obnovu-porostu-v-lanske-obore
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Hrad dostane osm milionů na obnovu porostů v lánské oboře

7.12.2023 11:02 | PRAHA (ČTK)
Zákaz vstupu do Lánské obory u Klíčavské přehrady (v obci Běleč).
Zákaz vstupu do Lánské obory u Klíčavské přehrady (v obci Běleč).
Foto | cs:ŠJů / Wikimeda Commons
Kancelář prezidenta republiky bude moci dostat z rozpočtové kapitoly ministerstva zemědělství 7,8 milionu korun z Národního plánu obnovy. Peníze budou pro Lesní správu Lány na obnovu a zajištění porostů do 40 let věku. Převod peněz schválil sněmovní rozpočtový výbor, který to má ve své pravomoci. S převodem souhlasilo i ministerstvo financí.
 

Převod peněz nebude mít dopad na výsledné hospodaření z rozpočtu Hradu, protože přesun peněz bude účtován jako příjem z EU a výdaj spolufinancovaný z EU. Poskytnutí peněz souvisí s deseti rozhodnutími Krajského úřadu Středočeského kraje, který lánské správě schválil příspěvky na uvedený účel v celkové sumě 7,8 milionu korun z Národního plánu obnovy. Lesní správa Lány je příspěvkovou organizací v kapitole kanceláře prezidenta republiky.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist