Independent: Změny klimatu poškodí naše zdraví
Antimalarika.
Licence: Volné dílo (public domain)
|
|
Foto: Tomhannen/Wikimedia Commons |
Lékaři se před zasedáním v Kodani snaží vyvinout tlak na politiky. Podle nich budou zdravotními dopady globálního oteplování nejdříve postiženi nejchudší lidé světa, ale zároveň varují, že ušetřen nebude nikdo. Jejich ostrá výzva vládám následuje zprávu z května, kde se zmiňují, že by změna klimatu mohla znamenat "největší globální zdravotní hrozbu 21. století".
Studie předpovídá, že se v závislosti na rostoucích teplotách zvýší výskyt malárie, horečky dengue a jiných tropických nemocí ve více jak šesti oblastech. Velké problémy s dodávkami potravin, pitné vody a hygienických zařízení budou zejména v rozvojových zemích. Mezitím se migrace zkombinuje s extrémními výkyvy počasí, jako jsou hurikány a velké záplavy, a způsobí katastrofální podmínky v lidských sídlech, tvrdí studie.
Lékaři tímto apelují na účastníky konference OSN, jež se bude konat v dánském hlavním městě 7. až 18. prosince tohoto roku. Světové společenství se zde bude snažit vypracovat novou komplexní smlouvu o klimatu, která by nahradila Kjótský protokol z roku 1997. Mezi cíle bude spadat drastické snížení emisí průmyslových plynů po celém světě, například oxidu uhličitého, který způsobuje ohřívání planety. Na následující úterý svolal generální tajemník OSN Ban Ki-moon do New Yorku summit o klimatických změnách. Zúčastní se ho světové špičky, například premiér Gordon Brown a prezident Barack Obama, a pokusí se podnítit předkonferenční proces jednání.
Podle článku Michaela McCarthyho Climate change will damage your health vydaného 16. září 2008 na serveru The Independent.
reklama
Online diskuse
Zpráva na hranici trestného činu - 17. 9. 2009 - Aleššíření poplašné zprávy. Lži lži a zase jenom lži nic více nic méně. V 19. století se malárie vyskytovala až v jižním Finsku a zjevně nemá s globálním oteplováním nic společného , naopak meliorace , moderní zemědělství a kulturní krajina snížila výskyt komárů a tím zmizela malárie....A co se týče chudých zemí pak v roce 2100 bude mít taková Indie pří růstu HDP 4% ( roste 6-8 % ) ročně HDP více než dvojnásobku USA ( na obyvatele). A k tomu fůru nových technologií na případnou adaptaci na změny klimatu. Připomínám, že svět technicky pokročí mnohem více mezi lety 2001-2100 než mezi lety 1900-2000 , protože pracuje a bude pracovat mnohem více lidí (řádově) v oblasti výzkumu a vývoje. A mají nesrovnatelně větší prostředky pro vývoj nových technologií než jejich dědové a pradědové. Lidsvo udělá skok jako nikdy v historii ! Typický zelený pohled do budoucna je pohled na statický svět. To je jako kdybyste chtěli problémy dneška řešit technologiemi 19. století.... Jinak - stejně se teď již neotepluje. Za 30 let se oteplilo asi o 0,2°C. Žádné zrychlující se globální oteplování neexistuje ,to je prostě zelená lež. I kdyby trend oteplování pokračoval, tak se v 21. století oteplí o 0,7°C stejně jako ve 20. století - tedy pro lidstvo to bude mít jako každé oteplení do 2°C pozitivní efekt. Nicméně trend oteplování nepokračuje - nejteplejší rok byl rok 1998 a dnes už i 36 měsíční průměr teplot klesnul asi o 0,1°C. To jsou prostě nesporná fakta - všechny řeči o tom jak globální oteplování způsobí katastrofu jsou jen zelené lži šířené spolu se zelenou ideologií. Na závěr takových článků jsou blahořečena zelená řešení... |