https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/irozhlas-urednici-snizili-mynarove-firme-pokutu-za-nelegalni-odber-vody
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

iROZHLAS: Úředníci snížili Mynářově firmě pokutu za nelegální odběr vody

21.4.2022 00:32 | PRAHA (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Ministerstvo životního prostředí snížilo pokutu, kterou má za nelegální odběr vody pro zasněžování sjezdovky v Osvětimanech na Uherskohradišťsku zaplatit společnost hradního kancléře Vratislava Mynáře. Místo 57 600 korun má firma O.L.G.A. zaplatit podle lednového rozhodnutí resortu 38 400 Kč, informoval server iROZHLAS.cz. Již dříve Mynářova firma dostala za podobný delikt pokutu 300 000 Kč.
 

Brněnský inspektorát České inspekce životního prostředí udělil pokutu za nelegální odběr téměř 1500 metrů krychlových vody v prosinci 2020. Firma O.L.G.A výši sankce označila za šikanózní a odvolala se proti ní k ministerstvu.

Firma v odvolání argumentovala tím, že zasněžovala pouze jeden den, odběr vody měl mizivý vliv na životní prostředí a že začala zasněžovat až ve chvíli, kdy věděla, že vodoprávní úřad povolení udělí. Rozporovala také výpočet množství vyrobeného technického sněhu na sjezdovce, ke kterému inspekce dospěla.

Inspektoři počítali s výškou sněhu 30 centimetrů, kterou firma uváděla na webu. Společnost ale v odvolání uvedla, že údaj byl jen lákadlem pro lyžaře, a skutečná výška sněhu na sjezdovce byla maximálně 20 centimetrů, zjistil rozhlas.

Ministerstvo zpochybnilo tvrzení firmy o pouze jednodenním pokusném zasněžování sjezdovky. Úředníci v rozhodnutí rovněž připomněli, že Mynářova firma dostala za obdobný prohřešek již dříve pokutu 300 000 korun. Souhlasili ale s tím, že výška sněhové pokrývky na sjezdovce byla nižší, než s jakou počítala inspekce. Pokutu proto ministerstvo snížilo o téměř 20 000 korun na 38 400 Kč.

Vedoucí prezidentské kanceláře Mynář čelí v současnosti obvinění z poškozování finančních zájmů Evropské unie a dotačního podvodu. Případ se týká šestimilionové dotace na dostavbu penzionu v Osvětimanech. Podle policie ji Mynářova firma Clever Management čerpala neoprávněně. Mynář odmítá, že by spáchal trestný čin, své stíhání považuje za nestandardní a ovlivněné tlakem médií.

Mynářovu osvětimanskou restauraci Na Srubu na konci března zničil požár. Kancléř tvrdí, že dřevěnou stavbu někdo zapálil úmyslně.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

ZW

Zdenek Wenzel

22.4.2022 07:08
Jéjda, já bych mu to prominul celé a ještě bych ho odškodnil za utrhání na cti. Dal bych mu půlku Pálavy jako odškodné. Sám ví, jak se hospodaří ve státním a my mu do toho nebudeme mluvit.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist