https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/izraelsti-surfari-v-mori-protestovali-proti-tezbe-plynu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Izraelští surfaři v moři protestovali proti těžbě plynu

25.6.2018 00:12 (ČTK)
Skoro 1000 izraelských surfařů (na obrázku) se v pátek sešlo u Tel Avivu, aby poukázali na ekologické nebezpečí těžby plynu na plošinách umístěných v moři.
Skoro 1000 izraelských surfařů (na obrázku) se v pátek sešlo u Tel Avivu, aby poukázali na ekologické nebezpečí těžby plynu na plošinách umístěných v moři.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Skoro 1000 izraelských surfařů se v pátek sešlo u Tel Avivu, aby poukázali na ekologické nebezpečí těžby plynu na plošinách umístěných v moři. Účastníci byli v černém, mnozí měli na oblečení lebku se zkříženými hnáty. Podle organizátorů se dostavilo 992 lidí, mezi nimi sportovci i herci, uvedla agentura Reuters.
 

V moři naproti pobřežnímu městu Herzlija, které je severně od Tel Avivu, se účastníci protestu spojili rukama do kruhu, aby prosadili svůj požadavek zrušit plán na umístění těžební plošiny u pobřeží. Jedno z hesel na jejich tričkách znělo Netravte nás.

Izraelci chtějí, aby byla těžba odsunuta dál do moře, úřady ale trvají na tom, že plošina neohrožuje moře ani lidské zdraví.

Organizátoři budou usilovat o zápis pátečního protestu do Guinnessovy knihy rekordů. V ní je jako rekord zatím registrován kruh, který loni vytvořilo 511 surfařů u břehů Kalifornie.reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist