https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/jablonecke-re-use-centrum-ma-do-konce-listopadu-vyprodej-chce-uvolnit-sklady
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Jablonecké re-use centrum má do konce listopadu výprodej, chce uvolnit sklady

12.11.2022 00:09 | JABLONEC NAD NISOU (ČTK)
V nabídce jsou kočárky, dětské sedačky, drobný nábytek, nádobí či sportovní potřeby. Ilustrační foto
V nabídce jsou kočárky, dětské sedačky, drobný nábytek, nádobí či sportovní potřeby. Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Jablonecké re-use centrum vyhlásilo do konce listopadu výprodej. Za všechno včetně kočárků nebo dětských sedaček teď zaplatí zájemci deset korun. Centrum dává druhou šanci nepotřebným věcem, které by jinak skončily na skládce, před zimou chce vyprázdnit skladovací prostory. Výprodejem ale provoz centra ve Smetanově ulici neskončí, dál je možné věci přinášet i nakupovat, řekla ČTK mluvčí magistrátu Jana Fričová.
 

"Kvůli energetickým opatřením se nebude sklad přes zimu vytápět, proto město Jablonec nad Nisou nabízí až do konce listopadu totální výprodej. V nabídce jsou kočárky, dětské sedačky, drobný nábytek, nádobí či sportovní potřeby," doplnila náměstkyně primátora pro životní prostředí a strategii Lenka Opočenská (Společně pro Jablonec). Centrum je otevřené ve všední dny od 08:00 do 17:00, v sobotu zavírá už ve 14:00.

Takzvané re-use centrum otevřeli v Jablonci nad Nisou na začátku letošního roku, provoz zajišťují Severočeské komunální služby. Hlavní myšlenkou je opětovné využití starých, ale stále funkčních předmětů. Lidé tak mohou v centru bezúplatně odevzdávat drobný nábytek, zařízení a vybavení domácností, obrazy, rámy, vázy, CD, DVD, knihy, časopisy, hračky nebo sportovní vybavení. Centrum ale nepřijímá drobnou domácí elektroniku, pracovní elektrické nástroje a jiná elektrozařízení, ani čalouněný nábytek. Předměty je možné předat také obsluze na překladišti v Proseči.

Na základě zkušeností z jiných měst a na doporučení ministerstva životního prostředí zvolila radnice prodej formou veřejné sbírky. Ceny běžně začínají na deseti korunách za drobné předměty, jako jsou hrnky, knihy, příbory nebo drobné hračky, nejdražší věci, jako jsou kola nebo kočárky, se běžně prodávají za 200 korun. Výtěžek z prodeje použije magistrát pro obnovu a údržbu městské zeleně a na pořízení a údržbu herních prvků na dětských hřištích. "Od začátku provozu se zatím vybralo 96.400 korun," uvedla vedoucí správy místního hospodářství města Barbora Šnytrová.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

VH

Vladimír Hošek

17.11.2022 10:35
Škoda, že autor příspěvku (myslím si, že zcela záměrně) opomíjí skutečnost jaké jsou náklady na tuto ušlechtilou činnost. Pak by se čitatel takového příspěvku velmi divil.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist