https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/jezci-na-britskych-predmestich-jsou-tlusti-lide-je-prekrmuji
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ježci na britských předměstích jsou tlustí, lidé je překrmují

14.5.2019 06:22 (ČTK)
Britové žijící na předměstích, kteří v hojném množství servírují pamlsky ježkům, aby je nalákali do svých zahrad, působí těmto savcům zdravotní problémy. / Ilustrační foto
Britové žijící na předměstích, kteří v hojném množství servírují pamlsky ježkům, aby je nalákali do svých zahrad, působí těmto savcům zdravotní problémy. / Ilustrační foto
Britové žijící na předměstích, kteří v hojném množství servírují pamlsky ježkům, aby je nalákali do svých zahrad, působí těmto savcům zdravotní problémy. Britským médiím to řekla šéfka jedné z největších místních záchranných stanic zaměřujících se na ježky. Překrmovaní ježci jsou podle ní otylí, mají méně bodlin a kratší dobu zimují.
 

Ačkoli odborníci podle deníku The Times obecně proti krmení a napájení ježků nic nenamítají, zvlášť v obdobích sucha, někteří majitelé zahrad to přehánějí. "Jsou to takové ježčí války. Lidé chtějí ježky mít, sebrat je sousedům, tak je překrmují," řekla Anne Brummerová ze záchranné stanice Amazing Grace Hedgehog Rescue Centre, kterou založila spolu s kytaristou skupiny Queen Brianem Mayem.

Někteří lidé si podle ní dokonce zajistí krmení ježků v době, kdy jsou na dovolené.

Lidé, kteří si přejí krmit ježky, by jim podle Brummerové měli dávat nejlépe směs sušeného jídla a psích sucharů. Z dlouhodobého hlediska je ale nejlepší mít zahradu, která ježkům poskytuje dostatek přirozené potravy, tedy hmyzu.

Ani ta ježkům nepřátelštější zahrada na světě podle Brummerové ale nezajistí, že když soused každý den ježkům vystrojí hostinu, nepřestěhují se k němu. Ježci totiž nejsou zrovna známi svým sebeovládáním.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist