https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/jihlavane-oslavi-den-zeme-na-namesti-unikova-hra-v-kratke-se-zameri-na-vlky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Jihlavané oslaví Den Země na náměstí, úniková hra v Krátké se zaměří na vlky

15.4.2023 00:15 | JIHLAVA (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Na Vysočině v příštím týdnu oslaví Den Země krajská Jihlava i jiná místa. Na jihlavském Masarykově náměstí se lidé mimo jiné dovědí, jak se dá předcházet vzniku odpadů, uvidí komunální techniku a vyzkouší biatlonovou střelnici, program uzavře cyklojízda. V Novém Městě na Moravě se děti mohou vydat na noční výpravu, Dům přírody Žďárských vrchů v Krátké u Sněžného nabídne únikovou hru zaměřenou na vlky. ČTK to zjistila od organizátorů.
 

Jihlavané si Den Země připomenou v pátek 21. dubna, program na náměstí začne v 9:00. Lidé si mohou například vyzkoušet slalom s popelnicemi, doví se víc o práci vodohospodářů, připravený bude přírodovědný kroužek. K vidění budou fotografie Evy Bystrianské, které upozorňují na plýtvání a vyhazování provázející současný způsob života.

"Zájemci si budou moci prohlédnout část historického podzemí, do kterého se dostaneme přímo z náměstí," doplnila Vendula Procházková za organizátory další aktivitu. Závěrečná cyklojízda z náměstí do rekreačního areálu Český mlýn začne v 15:00. Podrobný program akce je na webu Jihlavy.

Den Země, který připadá na 22. dubna, připomenou také střediska ekologické výchovy spadající pod neziskovou organizaci Chaloupky. V Horní Krupé na Havlíčkobrodsku budou účastníci v pátek 21. dubna před táborákem sbírat odpadky. Připravený pro ně bude také vědomostní kvíz. V Novém Městě na Moravě na Žďársku se rodiče s dětmi mohou o den později vydat na noční výpravu se šiframi a hádankami a závěrečným posezením u ohně. Čeká je několik zastavení věnovaných chráněným organismům v CHKO Žďárské vrchy.

Dům přírody Žďárských vrchů v Krátké zve na únikovou hru nazvanou Kam zmizel investigativní novinář Martin Wolf. Může za to vlk? "Měli bychom se dovědět něco o vlcích, protože se letos v chráněné krajinné oblasti vlk objevil," řekla Marie Rajnošková z domu přírody. Únikové hry se zájemci mohou zúčastnit poprvé v sobotu 22. dubna, v případě zájmu se bude opakovat v jiných dnech.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist