https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/jihoafricky-veterinar-odchytil-levharta-schovaneho-v-pradelne
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Jihoafrický veterinář odchytil levharta schovaného v prádelně Video

24.7.2019 00:35 (ČTK)
Veterináře v pondělí ráno zavolali k levhartovi, který se pohyboval po zahradě domu a napadl psa. Zvíře se pak dostalo do prádelny, kde vyděsilo služebnou majitelů domu. / Ilustrační foto
Veterináře v pondělí ráno zavolali k levhartovi, který se pohyboval po zahradě domu a napadl psa. Zvíře se pak dostalo do prádelny, kde vyděsilo služebnou majitelů domu. / Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Jihoafrický veterinář z města Benoni poblíž Johannesburgu dostal hned zpočátku pracovního týdne neobvyklý úkol: chytit levharta, který se schovával v prádelně domu. Informoval o tom včera jihoafrický server News24.
 

Ačkoliv se ve městě, které je rodištěm oscarové herečky Charlize Theronové, občas objeví nějaká divoká zvířata, kvůli velké zástavbě se jedná o velmi výjimečnou událost. Levhart podle veterináře nejspíš někomu utekl z chovu, protože byl méně agresivní než ostatní zástupci tohoto druhu, se kterými se setkal. Mladé zvíře se ale také mohlo ztratit matce.

Veterináře v pondělí ráno zavolali k levhartovi, který se pohyboval po zahradě domu a napadl psa. Zvíře se pak dostalo do prádelny, kde vyděsilo služebnou majitelů domu. Ta z místnosti utekla a zavřela za sebou dveře. Přivolaný veterinář musel zvíře uspat, zasáhl ho šipkou zvenku skrze okno.

Na videu veterinář vytáhne omámené zvíře za kůži na krku a za ocas zpoza pračky. Levhart je podle něj nebezpečný i pod sedativy, a celý proces odchytu probíhal tak, aby šelma nikoho neohrozila a zároveň sama nepřišla k úhoně.

Mládě záchranáři odvezli do oploceného prostoru nedalekého přírodního parku, po ošetření bude propuštěno.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist