https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/karlovarsky-kraj-letos-prispeje-2-mil-kc-na-likvidaci-bolsevniku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Karlovarský kraj letos přispěje 2 miliony Kč na likvidaci bolševníků

11.4.2018 00:21 | K. VARY (ČTK)
V loňském roce přispěl kraj na likvidaci invazních druhů rostlin 1,5 milionu korun. Jejich vymýcením se ale zabývá dlouhodobě. Při plošné tříleté regulaci bolševníku se jeho výskyt podařilo výrazně snížit. / Ilustrační foto bolševníku
V loňském roce přispěl kraj na likvidaci invazních druhů rostlin 1,5 milionu korun. Jejich vymýcením se ale zabývá dlouhodobě. Při plošné tříleté regulaci bolševníku se jeho výskyt podařilo výrazně snížit. / Ilustrační foto bolševníku
Karlovarský kraj i letos přispěje vlastníkům a nájemcům pozemků na likvidaci invazních druhů rostlin. Na dotace má kraj v rozpočtu vyhrazeny dva miliony korun, každý z žadatelů může získat až 300.000 korun. Zájemci o příspěvek mohou požádat do konce dubna, informovala v tiskové zprávě krajská mluvčí Jana Pavlíková.
 

"Dotace je neinvestičního charakteru a lze ji použít na mechanickou nebo chemickou likvidaci bolševníku velkolepého, křídlatky sachalinské, japonské či české, a netýkavky žláznaté," doplnil krajský radní Karel Jakobec (ODS).

O dotaci mohou požádat nájemci a vlastníci pozemků, které se nacházejí v území zahrnutém do projektu likvidace invazních druhů z let 2013 až 2015. Žádosti se letos podávají elektronicky, potřebné dokumenty pak žadatelé musí do 7. května doručit na krajský úřad v listinné podobě.

V loňském roce přispěl kraj na likvidaci invazních druhů rostlin 1,5 milionu korun. Jejich vymýcením se ale zabývá dlouhodobě. Při plošné tříleté regulaci bolševníku se jeho výskyt podařilo výrazně snížit. Výskyt invazních druhů je ale nutné regulovat i nadále, zejména kvůli tomu, že se velmi rychle šíří.reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist